SZENT IMRE EGYHÁZKÖZSÉG, DUNAKESZI-ALAG

Hirdetések: 2020. júl. 27-augusztus 2., Évközi idő 17. hete
 

„Adj hát szolgádnak éber szívet”
(1Kir 3,5. 7-12)

 

HÉTFŐ, 8h: szentmise a kápolnában

KEDD, -

SZERDA, Szent Márta, emléknap
       8h: szentmise a kápolnában

CSÜTÖRTÖK, 8h: szentmise a templomban

PÉNTEK, Loyolai Szent Ignác áldozópap, emléknap
       19h: igeliturgia a templomban

SZOMBAT, Liguori Szent Alfonz püspök, emléknap
       19h: előesti szentmise a kápolnában

ÉVKÖZI 18. VASÁRNAP

       10.30h szentmise a templomban


 

- augusztus 2-án is egy szentmise lesz vasárnap délelőtt 10.30-kor a templomban; ez alkalommal az új plébános és a helyettese fognak bemutatkozni az egyházközségben. Szeretettel és befogadásra nyitott szívvel fogadjuk László és András atyákat!

 


 

                            ÉVKÖZI 17. VASÁRNAP – VÁLASZOS ZSOLTÁR
                    Törvényedet szívből szeretem, * én Uram, Istenem!


ENGEDD EL, HOGY BEFOGADHASS!

A papi áthelyezések a kívülállóknak érdekesek, a híveknek azonban lehetnek fájdalmasak. A pap tanítója és vezetője egy közösségnek, s még lelki atyja is. Talán ez utóbbi a legmélyebb szál, ez „szakad el” a legnehezebben. Ebben a helyzetben ne a felejtés, hanem az elmélyülő hit legyen hangsúlyos. A papokat nem a hívek választják, nem is ők pályáztak ide, vagy oda. „Ajándékok, ideiglenes használatra”. Őket Isten foglalta le magának, és küldi. Nehéz ezt felfogni, amikor a minél állandóbbra vágyunk. Mégis, előre kell nézni! A régi papot köszönjük meg. Azzal háláljuk meg Isten jóságát, hogy előbbre lépünk a szeretetben. Megengedjük, hogy „tágítson” szívünkön, s így abba beleférjenek mások is. Az újat ne hasonlítgassuk a régihez, a régiekhez, se máshoz. Ő teljesen más. Mások az előnyei és mások a hátrányai. Lesz, amit nem folytat, lesz, amit ő kezd el. Neki is kialakulnak a barátai és az ellenségei. Egy azonban valószínű: ha bizalmat érez, ha észreveszi, hogy várnak tőle, akkor kivirágzik… Akárki is az új, a személyében a megtépett köntösű Krisztus jött el hozzánk. Fogadjuk szeretettel, nyitottan. Érezze meg, hogy családból, családba érkezett. Isten nem az égből kormányozza egyházát, nem sakkbábúkként tekint ránk, akiket fentről tologat. A szeretet művét bízza ránk. Egymásra bíz bennünket. Jézus körbejárta Izraelt, Pál beutazta az akkori Európát, a hithirdetők azóta is úton vannak. Így érkeztek el hozzánk is első papjaink. Nagy a világ, és sok benne a feladat. Engedjük tovább a szeretet körforgását. Jézus ezért kérte húsvét hajnalán a lábait átölelő Magdolnától: „engedj el” (Jn 20,17)! Minket is szelíden kér, engedjük el, és fogadjuk el papjainkat!
                     (Balás Béla püspök írása nyomán, Új Ember, 1993. augusztus 1.)

Kecskés Attila plébános 2015-2020
       Dr. Farkas László plébános 2020 –
              Balázs András plébános-helyettes 2020 -