LITURGIKUS HETIREND

--- 7.00: Szentmise

7.35: Rózsafüzér

14.
Szent I. Kallixtusz pápa és vértanú (emléknap)
7.00: Szentmise
†Száraz József és
†Hubina Teréz
15.00 Imaóra
(Rózsafüzér Társulat)
15.
CSÜTÖRTÖK
A Jézusról nevezett (Avilai) Szent Teréz szűz és Egyháztanító (emléknap)

† Kövesdi László és

8.00: Szentmise
†szülőkért és hozzátartozókért

10.30: Szentmise
(Elsőáldozás - orgonás gyerekmise)

†László nagyszülőkért és Teréz-ért

Rózsafüzér Társulat † és élő tagokért

8.30: Rózsafüzér

9.00 Szentmise
Elsőáldozás

10.30: Szentmise
Hívekért

Zsoltárválasz:

Otthonom lesz az Isten háza* mindörökké, szünet nélkül.

Hirdetések - Alagi Szent Imre Egyházközség
Évközi 28. vasárnap - 2020. október 11.

• Köszönjük a bérmálási előkészületekben (takarítás stb.) résztvevőknek az áldozatos munkáját.

• Október 12-én hétfőn 17 órától összevont Elsőáldozásra felkészítőre várjuk a gyerekeket a szülőkkel együtt a Szent Imre Templomba - mind a Szent Imre, mind a Szent Mihály plébániáról.

• Októbertől minden első és második vasárnapon a fél 11-es Szentmisén gyerekekhez szóló prédikációt tartunk a Szent Imre templomban, a harmadik és negyedik vasárnapon pedig a Szent Mihály templomban.

• Akik vasárnapi Szentmiséken nem tudnak jelen lenni, azok perselyadományukat hétköznapokon vagy átutalással is felajánlhatják (Alagi Szent Imre Egyházközség, 11742104-20043647) és az újságos asztalon kihelyezett csekkeken is.

• Minden pénteken 17 órakor ifi-alkalmakat tartunk a plébánián.

• Felnőtt katekézis csoportra várjuk mindazokat, akik felnőttként szeretnének megismerkedni a keresztény hit lényegével vagy akik megkeresztelkednének, elsőáldozók, vagy bérmálkozók lennének, mert gyerekkorukban ezek valamelyike elmaradt. Azokat is hívjuk, akik egyszerűen csak szívesen újragondolnák saját katolikus hitük alapjait, de immáron felnőtt módon. A következő alkalom október 19-én, 18.45-től lesz a plébánián. Kéthetente találkozunk.

• Bibliaórára várunk minden érdeklődőt kéthetente hétfőn 18.45-től. A következő alkalom október 12-én lesz, Bibliát hozzunk magunkkal.

• Minden csütörtökön fél 5-től 17.15-ig templomi hittanos foglalkozást tartunk a harmadik osztályosoknak, és a felsősöknek. A jövő évben elsőáldozókat ide várjuk!

• Baba-Mama Klub: szerdánként 9-11 óra között a Szent Erzsébet Katolikus Óvodában.

• Püspök atya rendelkezése szerint tünethordozó, köhögő vagy hőemelkedésben szenvedő testvéreink ne vegyenek részt Szentmisén és közösségi alkalmainkon. A veszélyeztetett idősebb testvéreink, azaz a 60 év felettiek és a krónikus betegek számára erősen ajánlott a hétköznapi mise látogatása, mely kizárólag számukra ezen időszak alatt a vasárnapi misét kiváltja. A vasárnapi misébe ők online tudnak bekapcsolódni. Szentmisén és Szentgyónáskor maszk (7 éves kor felett) és a védőtávolság használata kötelező. Kérjük a híveket, hogy a többi közösségi alkalmunkon is lehetőleg használjanak maszkot és tartsanak egymástól másfél-két méter távolságot.