LITURGIKUS HETIREND

2021. szeptember 13-tól - szeptember 19-ig Évközi 24. vasárnap
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
szept.
13.
HÉTFŐ  

 

18.00 Szentmise

szept.
14.
KEDD
A Szent Kereszt felmagasztalása
Ünnep

18.00 Szentmise
Kiss Erzsébet halálának első évfordulóján 

7.00 Szentmise
utána csendes
Szentségimádás

szept.
15.
SZERDA
A Fájdalmas Szűzanya en.

7.00: Szentmise

 

 
szept.
16.
CSÜTÖRTÖK
Szent Kornél pápa és Szent Ciprián püspök, vértanúk. en.

17.30 Szentségimádás
18.00 Szentmise
Ifj. László János halálának 4. évf

18.00 Szentmise
utána
Szentségimádás

 
szept.
17.
PÉNTEK

18.00 Szentmise
Rezső édesapa és veje Sándor haláluk évford.emlékére

 

7.00 Szentmise
utána csendes
Szentségimádás

szept.
18
.
SZOMBAT
Szűz Mária szombati emléknapja

18.00: Szentmise
+Koncsik György és
+Asztalos Mária és lányuk
+Mária névnapjuk emlékére 

17.00: Szentmise
Hálából 80. születésnapon és 55. házassági évfordulón

szept.
19
.

ÉVKÖZI XXV. VASÁRNAP
Elsőáldozók köszöntése

8.00 Szentmise
Holovics István és Kiss Erzsébet nagyszülők emlékére és élő családtagokért
10.30 Veni Sancte Szentmise
a NEK-en elsőáldozott gyerekek második áldozása,
utána megvendégelésük.
+édesanya Lengyel Mária lelki üdvéért
18.00 Szentmise
+Szülőkért

9.00 Szentmise
Élő gyermekekért
a NEK-en elsőáldozott gyerekek második áldozása, utána
megvendégelésük
10.30 Szentmise 

 

Zsoltárválasz:

Az Úr színe előtt járok * az élők földjén.

Hirdetések - Alagi Szent Imre Egyházközség
Évközi 24. vasárnap 2021. szeptember 12.
 

 • Szeptember 12-én vasárnap a Ferenc pápa által celebrált Szentmisére csaknem 350 fővel képviseljük magunkat. Ezen a napon nem lesznek itthon délelőtti Szentmisék, csak este lesz Szentmise 18 órakor a Szent Mihály templomban, 19 órakor pedig a Szent Imre templomban. Kérünk mindenkit, hogy, aki nem regisztrált a pápai Szentmisére, azok is jöjjenek, ha tehetik, mert a helyszínen személyi igazolvánnyal regisztrálhatnak, bár már csak távolabbi szektorba tudnak bejutni. Az Eucharisztikus Kongresszus rendkívüli kegyelmeket hozott híveink, magyar népünk és a világ számára, aminek megkoronázása lehet a pápai zárómise.

 • Szeptember 19. vasárnap lesz a Kongresszuson elsőáldozottak itthoni ünnepi második (vasárnapi) áldozása, ahová kérjük, hogy hozzák el a fehér ruhájukat a saját templomukba. 9.00-kor a Szent Imre templomban lesz a NEK-en elsőáldozottak itthoni ünnepe, utána agapéval. Ez egyben a tanévkezdő Veni Sancte Szentmise is.

 • A Szent Mihály Templom búcsúját október 3-án ünnepeljük a megszokott miserend szerint. Szeptember 26-án 16 órai kezdettel a Szent Mihály-templomban lesz a hagyományos búcsúi hangverseny. Közreműködik: Dr Horváth Márton Levente orgonaművész, zeneszerző, valamint a Szent Mihály-templom kórusa, Diósi Tamás orgonaművész vezetésével. A belépés díjtalan, adományokat egyházzenei rendezvényeink támogatására köszönettel fogadunk.

 • A Dunakeszi Civilek Baráti Köre kulturális műsorral és előadással egybekötött beszélgetést szervez “Merre tart a világ és benne Magyarország” címmel a Szent Imre Templomban szeptember 25-én 16 órai kezdéssel. Meghívott vendégek: Kozma Imre atya és Dr. Molnár Ilona volt Országos Tisztifőorvos.

 • Szeptember 13-tól elindulnak a plébániai gyerek és ificsoportjaink. Új kis ifi klubot is indít Laci atya a nyári táborok lelkesedésén felbuzdulva a hatodik-hetedik-nyolcadikosoknak, ahova várjuk a korosztálybeli fiatalokat mindkét plébániáról a Szent Mihály Plébánián keddenként 17.00-18.00-ig (nyolcadikosok jöhetnek a nagy ifire is, ha az kedvesebb számukra, sőt, akik a csütörtöki kis ifire járnak a Szent Imre templomba, vagy inkább ide csatlakoznának, őket továbbra is várja Erika néni)!

 • Gyerek és ifjúsági közösségek (és külön hittan) a Szent Imre Plébánián:

  • Kedd: 16.00-17.00 Negyedik-ötödikesek Pali atyával (+alkalmilag Laci atya) a Kápolna utca 12-ben (Ide jöjjenek azok is, akik 2021. őszén lesznek elsőáldozók vagy tavaly voltak!)

  • Kedd: 15.30-16.00 Gyöngyharmat oviban ovis hittan Vali nénivel

  • Szerda: 15.30-16.15 Elsősök Vali nénivel a Krisztus Király Iskolában 16.30-17.15 Másodikosok Vali nénivel a Krisztus Király Iskolában

  • Csütörtök: 16.30-17.15 Harmadikosok Vali nénivel és alkalmilag Laci atyával, Pali atyával a Szent Imre templomban (ide jöjjenek azok is, akik jövőre, 2022. őszén lesznek elsőáldozók, még ha kicsit nagyobbak is!)
                    16.30-17.15 Kis ifi - hatodik-hetedik-nyolcadikosok bármely plébániánkról Szabadosné Erikával (+alkalmilag az atyákkal) a Szent Imre templomban (ide jöjjenek azok is, akik nagyobb diákként keresztelkednek vagy elsőáldoznak)

  • Péntek:  14.00-14.45 Első-másodikosok Vali nénivel
                14.00-14.45 Harmadik.negyedikesek Vidráné Anna nénivel
                17.00-18.15 Nagy ifi (kilencediktől főiskolás korig) Laci atyával és Pali atyával Felnőtt csoportok csak a jövő héttől kezdődnek.

 • Ügyfélfogadás a Szent Imre Plébánián, Kápolna utca 12. Irodai nyitvatartás: hétfő, szerda 9 - 13 óra, péntek: 13 - 17 óra. Plébánia hívható vonalas száma: 27-540-395, e-mail címe: plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 30/6767-491-es számot.

 • Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon)!

 • Perselyadományukat hétköznapokon vagy átutalással is felajánlhatják (Alagi Szent Imre Egyházközség, 11742104-20043647) és az újságos asztalon kihelyezett csekkeken is. Köszönet az átutalásokért.

 • A keresztelési adatokat az irodán kell bejelenteni, miután rövid felkészítőn kell részt vennie a szülőknek és keresztszülőknek.