LITURGIKUS HETIREND

2021. szeptember 20-tól - szeptember 26-ig Évközi 25. vasárnap
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
szept.
20.
HÉTFŐ
Kim Taegon Szent András áldozópap, Csong Haszang Szent Pál és társaik vértanúk
 

 

18.00 Szentmise
Farkas Lázár (Laci atya Édesapja) halálának 2. évf.

szept.
21.
KEDD
Szent Máté, apostol és evangélista Ünnep

18.00 Szentmise
Hálából Tibor és Éva 25. házassági évf. 

7.00 Szentmise
utána csendes
Szentségimádás

szept.
22.
SZERDA

7.00: Szentmise
Legeza-Blaskó család élő és elhunyt tagjaikért

 

 
szept.
23.
CSÜTÖRTÖK
Pietrelcinai Szent Pio, áldozópap

17.30 Szentségimádás
18.00 Szentmise
f

18.00 Szentmise
Baranyi családért

utána
Szentségimádás

 
szept.
24.
PÉNTEK
Szent Gellért, püspök és vértanú

18.00 Szentmise
+Keresztapa és családja

 

7.00 Szentmise
elhunyt Édesapa halálának évfordulóján
utána csendes
Szentségimádás

szept.
25
.
SZOMBAT
Szűz Mária szombati emléknapja

18.00: Szentmise
+Bán és +Tóth nagyszülőkért 

17.00: Szentmise
Hálából 80. születésnapon és 55. házassági évfordulón

szept.
26
.

ÉVKÖZI XXVI. VASÁRNAP
Elvándorlók és menekültek világnapja

8.00 Szentmise

10.30 Szentmise
+Pusztai Ferenc halálának 1. évfod.; + Vajtkó Mihály lelki üdvéért, akit 08.10-én temettünk
18.00 Szentmise
+László szülőkért és +Magdolnáért

9.00 Szentmise
Hálából születésnapos gyermekért.
Keresztelés: Nagy Noémi; Lódi Roland Dominik; Fekete-Majoros Botond
10.30 Szentmise 

 

Zsoltárválasz:

Isten megsegít engem, * az Úr oltalmazója életemnek.

Hirdetések - Alagi Szent Imre Egyházközség
Évközi 25. vasárnap 2021. szeptember 19.
 

 • Szeptember 19. vasárnap lesz a Kongresszuson elsőáldozottak itthoni ünnepi második (vasárnapi) áldozása 9.00-kor, ahová kérjük, hogy hozzák el a fehér ruhájukat a saját templomukba. Utána agapét tartunk nekik és hozzátartozóiknak.

 • Összevontan tartjuk mindkét plébánia számára a bibliakört kéthetente hétfőn este 7-kor a Szent Mihály Plébánián. Első alkalom most hétfőn, szeptember 20-án lesz.

 • Összevontan tartjuk mindkét plébánia számára a felnőtt katekézist kéthetente hétfőn este 7-kor a Szent Imre Plébánián. Első alkalom jövő hétfőn, szeptember 27-én lesz. Ide várjuk azokat, akik felnőttként szeretnének megkeresztelkedni, elsőáldozni vagy bérmálkozni, vagy hitüket felnőtt fejjel újragondolnák, elmélyítenék.

 • Elkezdjük a gyerekmiséket a vasárnap fél 11-es Szentmiséken. Minden hónap első és második vasárnapján a Szent Imre templomban, harmadik és negyedik vasárnapján pedig a Szent Mihály templomban tartjuk.

 • Szeretettel várunk mindenkit október 2-án, 8 órától fél 2-ig a Szent Mihály Focikupára a Radnóti Miklós Gimnázium sportcsarnokába, ahol a felnőtt és gyerek csapatok mérik össze erejüket, a szurkolók pedig közben beszélgethetnek, barátkozhatnak a szurkolás mellett.

 • A Szent Mihály Templom búcsúját október 3-án ünnepeljük a fél 11-es Szentmisén (mellette a 8 órai és este 6 órai Szentmisét is megtartjuk).

 • Szeptember 26-án 16 órai kezdettel a Szent Mihály-templomban lesz a hagyományos búcsúi hangverseny. Közreműködik: Dr Horváth Márton Levente orgonaművész, zeneszerző, valamint a Szent Mihály-templom kórusa, Diósi Tamás orgonaművész vezetésével. A belépés díjtalan, adományokat egyházzenei rendezvényeink támogatására köszönettel fogadunk.

 • A Dunakeszi Civilek Baráti Köre kulturális műsorral és előadással egybekötött beszélgetést szervez “Merre tart a világ és benne Magyarország” címmel a Szent Imre Templomban szeptember 25-én 16 órai kezdéssel. Meghívott vendégek: Kozma Imre atya és Dr. Molnár Ilona volt Országos Tisztifőorvos.

 • Szeptember 25-én Galgamenti Ifjúsági Találkozó lesz Boldogon. Aki szívesen csatlakozna, jelezze Laci atyának.

 • Október 2-án lesz Nagymarosi Ifjúsági Találkozó. A találkozón csak védettségi igazolvánnyal lehet részt venni és a szervezők erősen ajánlják a védőmaszk használatát a zárt terű programokon. A gyermekmaros sajnos elmarad. Szeretettel ajánljuk mindenkinek a találkozón való részvételt élőben vagy on-line.

 • Szeptember 13-tól elindultak a plébániai gyerek és ificsoportjaink. Új kis ifi klubot is indított Laci atya a nyári táborok lelkesedésén felbuzdulva a hatodik-hetedik-nyolcadikosoknak, ahova várjuk a korosztálybeli fiatalokat mindkét plébániáról a Szent Mihály Plébánián keddenként 17.00-18.00-ig (nyolcadikosok jöhetnek a nagy ifire is, ha az kedvesebb számukra, sőt, akik a csütörtöki kis ifire járnak a Szent Imre templomba, őket továbbra is várja Erika néni)!

 • Gyerek és ifjúsági közösségek (és külön hittan) a Szent Imre Plébánián:

  • Kedd: 16.00-17.00 Negyedik-ötödikesek Pali atyával (és Laci atyával) a Kápolna utca 12-ben (Ide jöjjenek azok is, akik 2021. őszén lesznek/voltak elsőáldozók vagy tavaly voltak!)

  • Kedd: 15.30-16.00 Gyöngyharmat oviban ovis hittan Vali nénivel

  • Szerda: 15.30-16.15 Elsősök Vali nénivel a Krisztus Király Iskolában
               16.30-17.15 Másodikosok Vali nénivel a Krisztus Király Iskolában

  • Csütörtök: 16.30-17.15 Harmadikosok Vali nénivel és alkalmilag Laci atyával, Pali atyával a Szent Imre templomban (ide jöjjenek azok is, akik jövőre, 2022. őszén lesznek elsőáldozók, még ha kicsit nagyobbak is!)
                  16.30-17.15 Kis ifi - hatodik-hetedik-nyolcadikosok bármely plébániánkról Szabadosné Erikával (+alkalmilag az atyákkal) a Szent Imre templomban (ide jöjjenek azok is, akik nagyobb diákként keresztelkednek vagy elsőáldoznak)

  • Péntek:  14.00-14.45 Első-másodikosok Vali nénivel
                14.00-14.45 Harmadik-negyedikesek Vidráné Anna nénivel
                17.00-18.15 Nagy ifi (kilencediktől főiskolás korig) Laci atyával és Pali atyával.

 • Ügyfélfogadás a Szent Imre Plébánián, Kápolna utca 12. Irodai nyitvatartás: hétfő, szerda 9 - 13 óra, péntek: 13 - 17 óra. Plébánia hívható vonalas száma: 27-540-395, e-mail címe: plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 30/6767-491-es számot.

 • Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon)!

 • Perselyadományukat hétköznapokon vagy átutalással is felajánlhatják (Alagi Szent Imre Egyházközség, 11742104-20043647) és az újságos asztalon kihelyezett csekkeken is. Köszönet az átutalásokért.