LITURGIKUS HETIREND

2021. október 11-től - október 17-ig - Évközi 28. vasárnap
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
okt.
11.
HÉTFŐ
Szent XXIII. János, pápa, emléknap
 

 

17.30 Rózsafüzér
Szent Rita kör
18
.00 Szentmise

okt.
12.
KEDD

17.15 Rózsafüzér
18.00 Szentmise
Elhunyt Csengéért 

7.00 Szentmise
7.35 Rózsafüzér
8.05 Csendes Szentségimádás

okt.
13.
SZERDA

7.00: Szentmise
+A. Száraz József és Hubina Teréz házaspárért
7.35 Rózsafüzér

 

 
okt.
14.
CSÜTÖRTÖK
Szent I. Kallixtusz, pápa és vértanú, emléknap

17.15 Rózsafüzér
18.00 Szentmise
Orsolya és Tamás házassági évf. alkalmából

17.30 Rózsafüzér
Hittanos gyerekek
18.00 Szentmise
Pelczéder család élő és elhunyt tagjaiért

18:40 Szentségimádás

 
okt.
15.
PÉNTEK
Jézusról nevezett (Avilai) Szent Teréz, szűz és egyháztanító, emléknap

17.15 Rózsafüzér
18.00 Szentmise
+Kövesdi László édesapa és élő családtagokért

 

7.00 Szentmise
7.35 Rózsafüzér
8.05 Csendes Szentségimádás

okt.
16.
SZOMBAT
Alacoque Szent Margit Mária, szűz, emléknap

17.15 Rózsafüzér
18.00: Szentmise
Mogony, Mogyorósi, Benner, Holovics család élő és elhunyt tagjaiért 

16.30 Rózsafüzér

17.00: Szentmise

okt.
17.

ÉVKÖZI XXIX. VASÁRNAP
A missziók vasárnapja

Perselygyűjtés a missziók számára

8.00 Szentmise
Dunakeszi Hivekért
10.30 Szentmise
Hálából Csaba és Katalin
17.00 Rózsafüzér
18.00 Szentmise
+László nagyszülőkért és elhunyt Terézért

8.30 Rózsafüzér
Rózsafüzér-társulat
9.00 Szentmise
Születésnapos unokákért, élő és elhunyt családtagokért
10.30 Szentmise
  

 

Zsoltárválasz:

Áraszd ránk irgalmadat, Urunk, * hogy mindenkor ujjongjunk.


Gyóntatás:
vasárnapi Szentmisék előtt 20 perccel, hétköznapiak előtt 10 perccel, vagy
Szentmisék után, továbbá vasárnap este 6-os Misék alatt.

Hirdetések - Alagi Szent Imre Egyházközség
Évközi 28. vasárnap 2021. október 10.
 

 • Most vasárnap, október 10-én a fél 11-es gyerekmisét Szabó József, volt alagi plébánosunk tartja.

 • November 5-én, pénteken este 5 órakor tartjuk a Szent Imre búcsút a tér és szoboravató ünnepséggel, melynek során Marton Zsolt megyéspüspök atya áldja meg a felújított templomot és környezetét. Mindenkit szeretettel várunk utána agapéra is! November 6-án, szombaton 9 órától délig az alsós hittanos gyerekeknek és cserkészeknek Szent Imre próbát tartunk a Krisztus Király Iskolában. A szombat este, a Szent Imre templomban tartott Szentmisét követően 18 órától Szent Imre napi orgonahangversenyt tart Zsilka Alan orgonaművész, ezt követően csendes Szentségimádásra lehet betérni templomunkba éjfélig, s közben este 8 és fél 10 között dicsőítő gitáros dalok kíséretében imádhatjuk az Urat. Vasárnap a fél 11-es búcsúi gyerek-Szentmisére pedig várjuk az óvodás és kisiskolás gyerekeket szüleikkel!

 • Vali nénivel gyermek rózsafüzér készítés lesz a Szt.Imre plébánián október 16-án délután 4 órától-kb. fél 6-ig. Jelentkezni október 13-ig lehet az anyagok beszerzése miatt: s.devecz.vali@gmail.com e-mail címen. Várunk minden gyermeket szeretettel, Laci atya, Pali atya, és Vali néni

 • A KÉSZ következő rendezvényére 2021. október 20-án, szerdán 19 órai kezdettel kerül sor a gyártelepi Jézus Szíve Templom színháztermében. Vendégünk Süveges Gergő lesz, aki egy beszélgetős előadás keretében mutatja be most megjelent Apakulcs című könyvét, illetve megosztjuk egymással a NEK-en szerzett élményeinket is.

 • Október 17-én vasárnap lehetőségünk lesz az Egyházközségi hozzájárulás fizetésére szentmisék előtt és után.

 • Összevontan tartjuk mindkét plébánia számára a felnőtt katekézist is kéthetente hétfőn este 7-kor a Szent Imre Plébánián. Következő alkalom október 11-én lesz. Ide várjuk azokat, akik felnőttként szeretnének megkeresztelkedni, elsőáldozni vagy bérmálkozni, vagy hitüket felnőtt fejjel újragondolnák, elmélyítenék.

 • Összevontan tartjuk mindkét plébánia számára a felnőtt bibliaórát kéthetente hétfőn este 7-kor a Szent Mihály Plébánián. Következő alkalom hétfőn, október 18-án lesz.

 • A Szent Rita női kör minden hónap 3. szerdáján 19 órától várja az érdeklődőket a Szent Erzsébet Óvodában.

 • A Szent Imre Templomban minden kedden 14 órakor imaóra. Szeretettel várják imádkozni a híveket!

 • Elkezdődött október hónap, a rózsafüzér hónapja, mindenkit biztatunk a rózsafüzér imádkozására a templomunkban, otthon, egyénileg, közösségben, családtagjainkkal. Miért imádkozzuk a rózsafüzért? Hogy Jézushoz és Szűz Máriához közelebb kerüljünk, hogy kegyelmet esdekeljünk ki magunk, családtagjaink, közösségünk, országunk, a világ és a tisztítótűzben lévő lelkek számára. Segítségképpen, hogy tudjuk imádkozzuk a rózsafüzért, leporellót lehet vinni hátulról az asztalokról, családonként egyet.

 • Elkezdjük a gyerekmiséket a vasárnap fél 11-es Szentmiséken. Minden hónap első és második vasárnapján a Szent Imre templomban, harmadik és negyedik vasárnapján pedig a Szent Mihály templomban tartjuk.

 • Októbertől a vasárnap este 6-os Szentmisék alatt gyóntatás lesz a Szent Mihály Templomban.

 • Szeptember 13-tól elindultak a plébániai gyerek és ificsoportjaink. Új kis ifi klubot is indított Laci atya a nyári táborok lelkesedésén felbuzdulva a hatodik-hetedik-nyolcadikosoknak, ahova várjuk a korosztálybeli fiatalokat mindkét plébániáról a Szent Mihály Plébánián keddenként 17.00-18.00-ig (nyolcadikosok jöhetnek a nagy ifire is, ha az kedvesebb számukra, sőt, akik a csütörtöki kis ifire járnak a Szent Imre templomba, őket továbbra is várja Erika néni)!

 • Változás a fakultatív hittanórákban. Szerdán 15.30-16.15-ig az elsősök és másodikosok hittanja ezután összevontan lesz megtartva Vali nénivel a Krisztus Király Iskolában. Pénteken a Fazekas iskolában nincs külön hittan 14 órától az első-másodikosoknak, helyette az Alagi Óvodában 15 órától van foglalkozás.

 • Gyerek és ifjúsági közösségek (és külön hittan) a Szent Imre Plébánián:

  • Kedd: 16.00-17.00 Negyedik-ötödikesek Pali atyával (és Laci atyával) a Kápolna utca 12-ben (Ide jöjjenek azok is, akik 2021. őszén lesznek/voltak elsőáldozók vagy tavaly voltak!)

  • Kedd: 15.30-16.00 Gyöngyharmat oviban ovis hittan Vali nénivel

  • Szerda: 15.30-16.15 Elsősök és másodikosok összevontan Vali nénivel a Krisztus Király Iskolában.

  • Csütörtök: 16.30-17.15 Harmadikosok Vali nénivel és alkalmilag Laci atyával, Pali atyával a Szent Imre templomban (ide jöjjenek azok is, akik jövőre, 2022. őszén lesznek elsőáldozók, még ha kicsit nagyobbak is!)
                   16.30-17.15 Kis ifi - hatodik-hetedik-nyolcadikosok bármely plébániánkról Szabadosné Erikával (+alkalmilag az atyákkal) a Szent Imre templomban (ide jöjjenek azok is, akik nagyobb diákként keresztelkednek vagy elsőáldoznak)

  • Péntek: 15.00-15.45 Első-másodikosok Vali nénivel az Alagi Óvodában
              14.00-14.45 Harmadik-negyedikesek Vidráné Annával a Fazekasban
              17.00-18.15 Nagy ifi (kilencediktől főiskolás korig) Laci atyával és Pali atyával.

 • Ügyfélfogadás a Szent Imre Plébánián, Kápolna utca 12. Irodai nyitvatartás: hétfő, szerda 9 - 13 óra, péntek: 13 - 17 óra. Plébánia hívható vonalas száma: 27-540-395, e-mail címe: plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitot.

 • Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon)!

 • Perselyadományukat hétköznapokon vagy átutalással is felajánlhatják (Alagi Szent Imre Egyházközség, 11742104-20043647) és az újságos asztalon kihelyezett csekkeken is. Köszönet az átutalásokért.