LITURGIKUS HETIREND

2022. június 20 - június 26-ig
ÚRNAPJA
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
június
20
.
HÉTFŐ 18.00 - Katolikus iskolai
Te Deum szentmise
 


 
 
június
21
.
KEDD
Gonzága Szent Alajos szerzetes en.

7.00 szentmise 
 
június
22
.
SZERDA
Fisher Szent János püspök és Morus Szent Tamás vértanúk e.

7.00 szentmise
8.00 szentmise táborozóinkkal

 

 
június
23.
CSÜTÖRTÖK
Keresztelő Szent János születése FŰ

8.00 szentmise táborozóinkkal

7.00 szentmise
utána
szentségimádás


 
június
24.
PÉNTEK
Jézus Szent Szíve FÜ

16.00 tábori zárómise

18.00 Szentmise 
június
25.
SZOMBAT
A Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen Szíve E.

18.00 szentmise
+Hauffel István édesapáért,
+Aurori, +Deák, +Vincze szülőkért és élő családtagokért 

17.00 szentmise

június
26.

ÉVKÖZI XIII.
VASÁRNAP

10.30 szentmise
+Kosztolányi László névnapja emlékére

17.30 Hálaadó ünnepi imaórát tart
Szabó Gábor diakónus

18.00 szentmise
+id. Kövesdi László, +fia László névnapjuk emlékére és élő családtagokért
19.00 Szeretetvendégség a plébánián

9.00 Szentmise 

 

Zsoltárválasz:

Pap vagy te mindörökké, * Melkizedek rendje szerint.


Gyóntatás:
vasárnapi szentmisék előtt 20 perccel, hétköznapiak előtt 10 perccel,
vagy szentmisék után, továbbá a vasárnap este 6-os szentmisék alatt.

Hirdetések - Alagi Szent Imre Egyházközség
2022. június 20 - június 26-ig
ÚRNAPJA
 

 • Június 19. - most - vasárnap Úrnapját ünnepeljük: Vasárnap reggel 6 órára a “sátrak és a színes kép” elkészítéséhez lányokat, asszonyokat és férfiakat. Metszőollót, vagy ágvágót is hozzatok magatokkal. Legyünk minél többen, hogy ezt a szép ünnepet méltóképpen elő tudjuk készíteni! Szirmokat is gyűjtsetek!

 • Június 14-én kedden változott a szentmisék rendje, életbe lép a nyári miserend:
     - Csütörtökönként reggel 7 órakor a Szent Imre templomban lesz szentmise, majd szentségimádás
     - Szombaton 17 órakor a Kápolnában lesz szentmise
     - Vasárnap 9 órakor a Szent Imre templomban lesz szentmise.
       Jövő héten már nem lesz vasárnap fél 11-es Szentmise a Szent Imre templomban,
       és majd szeptember elsején áll vissza az őszi miserend.

 • A héten pénteken Jézus Szívének főünnepe van, 18 órakor tartunk szentmisét tiszteletére.

 • Minden héten kedden 3 órakor imaórát tartunk, szeretettel várunk mindenkit a Szent Imre templomban.

 • Kéthetenként idősek bibliaóráját tartotta Bisztrai Tibor, köszönet érte.

 • A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nyári rendes ülésen hozott döntés alapján életvédő napot szervez. Ezen a napon, egyazon időben az ország összes egyházmegyéjében vetítik le a Váratlan élet c. amerikai játékfilmet (varatlanelet.hu). A történet középpontjában az életvédelem áll, kendőzetlen valósággal mutatja be az abortuszt és annak következményeit, de Isten irgalmát is erősen sugallja. A vetítés időpontja egyházmegyénkben: 2022. június 24., péntek 18.00. Vác, Apor Vilmos Katolikus Főiskolán. A belépés ingyenes! A filmet magyar szinkronnal vetítjük. A vetítést követően rövid kerekasztal-beszélgetést tervezünk.
  Ehhez a naphoz kapcsolódhatunk egy tized rózsafüzér elimádkozásával is.

 • Június 26-án, vasárnap fél 6-tól Szabó Gábor diakónus ünnepélyes hálaadó imaórát tart a diakónus szenteléséért a Szent Mihály templomban, a 6 os misét követően pedig egy szeretetvendégséget szervezünk tiszteletére, melyre hozzunk sütiket, szendvicseket, italokat a Szent Mihály plébánia kertjébe! Aki tud hozni, az jelezze Erzsikénél (+36703336446)!

 • Július 2-án Egyházmegyei Családtalálkozó lesz Veresegyházon 9 órától a fél 6-os püspöki zárómiséig komoly előadók (pl. Csókai András, Afréka) és zenei fellépők (pl. Pintér Béla) mellett egész napos gyerekfelügyelet lesz. Délután pedig itt tartjuk meg az egyházmegyei akolitustalálkozót, ahova feleségükkel együtt várjuk az egyházmegye akolitusait. Az előzetes regisztráció 19-én vasárnap zárul, azután már nem lehet ebédet igényelni, az alábbi linken lehet jelentkezni:
  https://www.csaladtalalkozo.hu/kapcsolat/

 • Szeretettel hívom továbbá fiataljainkat, hogy jöjjenek velem ifi táborba augusztus első hetében Isaszegre a mentés Galgás ifi táborba (08. 01 - 06. hétfő-szombat). 12 éves kortól 30 éves korig lehet jelentkezni. A tábor minimum díja 12.000 Ft/fő, mivel azonban a tábor költségei magasabbak, mint amennyi a tábor díja, ha rá tudsz szánni többet (12.000-15.000 Ft), azért nagyon hálásak leszünk! Ha testvérrel érkeztek, akkor a testvéreknek kedvezmény jár, így az ő tábordíjuk 9.000 Ft/fő. Regisztráció:
  https://forms.gle/7YTx393bgvpTK7SYA Laci atya

 • A Szent Erzsébet Katolikus Óvodába katolikus keresztény elhivatottságú óvónénit keresünk.
  Jelentkezni szenterzsebetovidk@gmail.com címen lehet vagy személyesen az óvodában.

 • Az Egyházmegye októbertől többféle önkénetesképzőt indít: lektorok és akolitus képzését, hitismereti alapozó kurzust jövőbeni közösségvezetőknek, valamint családcsoport vezető képzést. A részletek miatt keressétek az atyákat!

 • Segítsünk együtt az Ukrajnából menekülteknek! A Dunakeszi Szent Mihály Karitasz csoportunk az egyházmegyével együttműködésben eljuttatja a felajánlásokat a rászorultaknak. Iroda időben a Szent Mihály Plébánián is leadhatók az adományok. Pénz adományt is elfogadunk. Ha utalással külditek, akkor írjátok a közleménybe: Ukrajna. Az adományokat a Szent Mihály Templom Plébániáján (Szent István u. 41.) lehet leadni nyugta ellenében az irodai órákban (H: 8-12, Sze: 14-18, P: 8-12). Lehetőség van személyes segítségnyújtás felajánlására a barabási menekülttáborban. Ezzel kapcsolatban a következő telefonszámon nyújtunk információt: 06-30-61-71-757.

 • Irodai nyitvatartás: hétfő, szerda, 9.00 - 13.00 -ig, péntek: 13.00 - 17.00-ig.
  Plébánia hívható vonalas száma: 27-540-395, e-mail címe: plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 06 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitot.

 • Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon)!

 • Perselyadományukat vagy éves egyházi hozzájárulásukat hétköznapokon iroda időben bizonylat ellenében vagy átutalással is felajánlhatják (Alagi Szent Imre Egyházközség, 11742104-20043647) továbbá az újságos asztalon kihelyezett csekkeken is. Köszönet a támogatásokért!