LITURGIKUS HETIREND

2022. november 07 - november 13-ig
Évközi XXXII. vasárnap
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
nov.
07
.
HÉTFŐ  

 

18.00 szentmise
A mai napon örök nyugalomra helyezett Vizkeleti Sándor lelkiüdvéért

nov.
08
.
KEDD

18.00 Szentmise
Dr Brusznyai József plébános születésének 100. évf. napja 

7.00 szentmise,
csendes szentségimádás

nov.
09
.
SZERDA
A lateráni bazilika felszentelése Ü.

7.00 szentmise 
 
nov.
10.
CSÜTÖRTÖK
Nagy Szent Leó Pápa és egyháztanító en.

16.30 szentségimádás
17.00 szentmise

18.00 szentmise
utána szentségimádás 
nov.
11
.
PÉNTEK
Tours-i Szent Márton püspök e.n.

18.00 szentmise
és utána dicsőítő szentségimádás

 

7.00 szentmise,
csendes szentségimádás

nov.
12.
SZOMBAT

18.00 szentmise
Povazsan család elhunyt tagjaiért 

17.00 szentmise
A tisztítótűzben szenvedő lelkekért
20.00-21.00
csendes szentségimádás

nov.
13.
ÉVKÖZI XXXIII.
VASÁRNAP

8.00 szentmise
Rákász István és Margit elhunyt szülők, nagyszülők lelki üdvükért

10.30 szentmise
Hívekért
Keresztúri Istvánné édesanyáért

16.00 szentmise
Dr Brusznyai József plébános születésének 100.évfordulójára emlékezés szentmise keretében

9.00 szentmise
Hívekért

10.30 szentmise Gyerekmise 

 

Zsoltárválasz:

Betölt engem színed látása, * midőn felébredek, Uram.


Gyóntatás:
vasárnapi szentmisék előtt 20 perccel, hétköznapiak előtt 10 perccel,
vagy szentmisék után, továbbá a vasárnap este 6-os szentmisék alatt.

Hirdetések - Alagi Szent Imre Egyházközség
2022. november 07 - november 13-ig
Évközi XXXII. vasárnap
 

 • Minden hónap első és második vasárnapján fél 11-kor a Szent Imre templomban, a harmadik és negyedik vasárnapján pedig a Szent Mihály templomban tartunk gyerekeknek szóló prédikációt.

 • November 7-én, hétfőn este 7-kor Bibliaórát tartunk a Szent Mihály Plébánián.

 • November 13-án vasárnap nem lesz esti 6-os szentmise, hanem du. 4 órakor lesz püspöki szentmise!
  Ezen a vasárnapon Brusznyai József atya (egykori kedves plébánosunk) 100. születésnapja tiszteletére emlékdélutánt rendezünk 15 órától a Krisztus Király Katolikus Általános Iskolában, melynek keretében vetítéssel, kedvenc verseivel, közös énekléssel, tanúságtevő emlékezésekkel idézzük fel példaadó szolgáló életútját. Az emlékmisén 16 órakor a Szent Mihály-templomban a szentbeszédet dr. Beer Miklós püspök atya mondja. A templomban 17 órától kiállítás megnyitó lesz József atya személyes tárgyaiból, történelmet idéző dokumentumokból. A lelki töltekezés rendhagyó módja lehet ez a közös délután minden generáció számára, ezért mindenkit várunk.

 • Minden héten kedden 9.00-10.30-ig katolikus baba-mama klubba hívjuk és várjuk az édesanyákat és a babákat. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda (Szent László u.4.) Érdeklődni lehet: Kecskeméti Hettinél, 06-20-9361-086 vagy hetti.75@t-online.hu

 • Idősek bibliaórája november 9-én szerdán du. 3 órakor Bisztrai Tibor vezetésével a Szent Imre templomban.

 • Engesztelésül Magyarországért és a békéért minden kedden délután 3 órakor imaórát tartunk a Szent Imre templomban, és minden szombaton 3 órakor Szeretetláng imaórára szeretettel várjuk a kedves híveket szintén a templomba.

 • Megérkeztek a 2023. évi naptárak, kalendáriumok és karácsonyi képeslapok is kaphatók vasárnaptól a templomban, de a Plébánián az irodában is lehet vásárolni.

 • Katolikus ember kötelessége, hogy, Egyházát anyagi hozzájárulással is támogassa. November második és harmadik vasárnapján: 13-án és 20-án szentmisék előtt és után be lehet fizetni az éves egyházi hozzájárulást a templomban, de irodaidőben is be lehet hozni a Plébániára.

 • Advent első vasárnapján, november 27-én délelőtt a 9:00 és 10:30 misék előtt és után a KORDA Kiadó és Könyvkereskedés karácsonyi vására lesz a Szent Imre Templomban. A szentmisék előtt és után értékes lelki olvasmányok, gyerekkönyvek, kegytárgyak, imakönyvek, rózsafüzérek, naptárak, képeslapok, igekártyák és könyvjelzők közül válogathatnak az érdeklődők.

 • Az energetikai krízis miatt október 17. hétfőtől az összes gyerekcsoportot (akár hittanos, akár cserkész) a Krisztus Király Iskolában és a Szent Erzsébet Óvodában tartjuk meg. Az alábbi linkeken megtekinthetők a helyszínek.
  Óvoda: https://docs.google.com/document/d/1k8o4ukW7vDvampIO8xKv_OaLlLj-6I-A/edit?usp=sharing&ouid=108756172016472946407&rtpof=true&sd=true
  Iskola: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nD-U0XtwoXL1PQVBtnO9NVgE5vC3m7m1/edit?usp=sharing&ouid=108756172016472946407&rtpof=true&sd=true

 • Katolikus Karitász a háborús helyzetre való tekintettel tartósélelmiszer gyűjtést szervez. A gyűjtés ideje: okt. 15-től nov. 15-ig tart, helyszíne a Szent Imre templom és a Szent Mihály Templom oldalhajója, időpontjai: a templom nyitvatartása idején (a misékhez kapcsolódóan). Szívesen fogadunk tartós élelmiszereket, higiéniai cikkeket, melyekből olyan csomagot tudunk összeállítani, mely néhány napra elegendő segítséget nyújt egy-egy menekültnek. Például: konzervek, lencse, bab, sárgaborsó, száraztészták, liszt, cukor, búzadara, olaj, tartós tej, instant kakaópor, háztartási keksz, tábla csokoládé; illetve wc-papír, papírzsebkendő, folyékony szappan, fogkrém, fogkefe, mosópor (kis kiszerelésben!). Pénzadományt is szívesen elfogadunk (ukrajnai menekültek javára címezve).

 • November 28-ig népszámlálás zajlik Magyarországon. Kérjük, mindenki figyeljen a 14. kérdésre és nyíltan vallja meg a római katolikus valláshoz tartozását. Ne feledjék, hogy a nészámlálás sikere közös érdekünk, hiszen innen tudhatjuk meg, hogy kiket, hány embert képviselünk helyi és országos szinten.

 • Irodai nyitvatartás: hétfő, szerda, 9.00 - 13.00 -ig, péntek: 13.00 - 17.00-ig. Plébánia hívható vonalas száma: 27-540-395, e-mail címe: plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 06 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitot.

 • Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon)!

 • A keresztelési adatokat az irodán kell bejelenteni, miután rövid felkészítőn kell részt vennie a szülőknek és keresztszülőknek.

 • Perselyadományukat vagy éves egyházi hozzájárulásukat hétköznapokon iroda időben bizonylat ellenében vagy átutalással is felajánlhatják (Alagi Szent Imre Egyházközség, 11742104-20043647) továbbá az újságos asztalon kihelyezett csekkeken is. Köszönet a támogatásokért!