LITURGIKUS HETIREND

2023. január 22 - 2023. január 29 - ig
Évközi III. vasárnap
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
2023. jan. 22. VASÁRNAP
Évközi III.
Isten igéjének vasárnapja

8.00 szentmise
Mária és Imre testvérek lelki üdvükért;
Gyöngyvér gyógyulásáért

10.30 szentmise
Gitáros gyerekmise
Dunakeszi hívekért
Jávor Lajosné Mária halálának 8. évf. emlékére

18.00 szentmise
Jobbágy István születésnapja emlékére és neje Koncsik Mária lelki üdvéért

9.00 szentmise
Köszönet és hála Buzás Józsi bácsi sokéves áldozatos munkájáért

10.30. szentmise
Eszes és a Podlovics család elhunyt és élő tagjaiért 
jan. 23. HÉTFŐ  

 
18.00 szentmise
jan. 24. KEDD

18.00 szentmise
Kövesdi László halálának 11. évf. emlékére és élő családjáért

7.00 szentmise, szentségimádás

 
jan. 25. SZERDA
Szent Pál apostol megtérése Ü.

7.00 szentmise
Németh és Sallai családok elhunyt tagjaiért.

 

 
jan. 26. CSÜTÖRTÖK 16.30 szentségimádás
17.00 szentmise
László János és Mészáros Mária elhunyt szülőkért és családjukért.
18.00 szentmise,
Elhunyt Piroska Margit Ágnes lelki üdvéért,
Elhunyt Traub nagymamáért
Az abortusz megszűnéséért, a családokért, hogy vállalják a megfogant életet, valamint a lelki adoptáló csoportokért, és az életvédők szolgálataiért.
szentségimádás


 
jan. 27. Péntek 18.00 szentmise,
Keszthelyi családért
7.00 szentmise, szentségimádás

 
jan. 28. SZOMBAT

18.00 szentmise
Hálából Gábor 7.szül.napja alkalmából.

20.00 - 21.00 Szentségimádás 17.00 szentmise
elhunyt Fiola József lelkiüdvéért
jan. 29. VASÁRNAP
Évközi IV.

8.00 szentmise
Németh József és Veres Mária elhunyt szülőkért.

10.30 szentmise
Gitáros gyerekmise
Dunakeszi hívekért
Ujfalusy elhunyt szülőkért és elhunyt fiúk Lászlóért

18.00 szentmise
Zábrádi János és neje Mária és elhunyt hozzátartozókért.

9.00 szentmise

10.30. szentmise
Vona család elhunyt tagjaiért 

 

Zsoltárválasz:

Világosságom az Isten, * üdvözít engem.


Gyóntatás:
vasárnapi szentmisék előtt 20 perccel, hétköznapiak előtt 10 perccel,
vagy szentmisék után, továbbá a vasárnap este 6-os szentmisék alatt.

Hirdetések - Alagi Szent Imre Egyházközség
2023. január 22 - 2023. január 29 - ig
Évközi III. vasárnap
 

 • Ifjúsági Világtalálkozó Lisszabonban - Július 25-től augusztus 7. Ferenc pápa hívja a világ fiataljait. Idén a körülmények miatt az egyházmegye a korábbiaknál jóval kevesebb fiatalt tud támogatni, mindössze 30 főt. Emellett önköltséggel is lehet csatlakozni a csoporthoz. A Váci Egyházmegye delegációjával tartó csoport július 25-én indul és augusztus 7-én tér vissza repülővel Budapestre. A két hét teljes költsége 400.000 Ft, a 30 fő támogatott fiatal számára ennek a költségnek a felét átvállalja az egyházmegye. További részletek és regisztráció elérhető a mente.hu/lisszabon oldalon.

 • Február 4-én, szombaton egy nagy Egyházmegyei Ifjúsági Ünnep, Buli és Találkozás lesz fiataljainknak (és felnőtt érdeklődőknek) Pál Ferivel, Süveges Gergővel, Püspök atyával, éjfélig tartó bállal, majd disco-val egészen hajnali szentmiséig. (Akár családostul is lehet érkezni. Családosoknak az előadások és az esti koncert alatt gyermekfelügyelet igényelhető.) A rendezvény Vácon a Madách Imre Művelődési Központban kerül megrendezésre, ahová Laci atya szeretné elvinni ifjúsági közösségeinket, de az ifi közösségekhez nem tartozó fiatal és felnőtt érdeklődőket is. A program részét képezi az ifjúsági világtalálkozó tájékoztatója is valamint imádság a békéért. A rendezvény regisztrációköteles, jegyek 1.000 - 3.000 Ft között kaphatók. Lehet csak meghatározott eseményekre is jelentkezni.
  Részletek a mente.hu/jubileumok/pontveled/ oldalon olvashatók.
  Regisztrációs határidő: január 27. péntek (Mindnyájan igényelhetjük a kedvezményes csoportos regisztrációt, megjelölve, hogy a dunakeszi csoporttal jövünk, s szállást nem kérünk! 16 év alattiakat törvényes képviselőjük regisztrálja, és felnőtt kísérőként a velük jövő felnőttet vagy Farkas László atyát írják be!)

 • Január 28-án, szombaton Észak-Duna menti Ifjúsági Találkozóra várjuk a fiatalokat a Kosdi plébániára. Korosztály: 12 éves kortól. A program reggel 9 órakor kezdődik, és a 16 órási szentmisével zárul. Jelentkezési határidő: 2023. január 26. 21:00 A találkozó költsége: 1.500 Ft. Honlap: https://mente.hu/region/eszak_duna/eszak-dunas-teli-talalkozo/

 • Katekézist tartunk 23-án 19.00 órakor, felnőtt hittant pedig 24-én 20.00 órakor a Szent Imre plébánián.

 • Örömmel hirdetjük, hogy FELNŐTT FARSANGI-BATYUS MULATSÁGOT tartunk a Jézus Szíve, Szent Mihály és Szent Imre egyházközségek szervezésében. Időpontja 2023.02.18. szombat, 20:00-tól 01:00-ig. Helyszíne a Krisztus Király Római Katolikus Általános Iskola (Táncsics Mihály utca 4.) Jelentkezni belépőjegy vásárlásával lehet, amely 2000 Ft/fő. Megvásárolhatóak a szervező egyházközségek szentmiséi előtt és után a templomokban, a helyszínt adó iskolában és Szent Erzsébet óvodában 01.31-ig. Az idei farsangunk témája a 70-es, 80-as évek, ezen belül bárminek be lehet öltözni (akkori divat, stílus, mesehős, zenekar, filmsztár, jellemző tárgy stb) de természetesen nem kötelező jelmezbe bújni :). A legjobb maskarákat nyereményekkel is szeretnénk jutalmazni, egy titkos, sorsoláson kiválasztott zsűri által. Részletekről érdeklődhetünk a szervezőknél, a faliújságokon és emailban.

 • Karácsonyi ajándék: 2023. február közepétől nyárig plébániáinkon fogja lelkipásztori gyakorlatát tölteni Farkas Ákos harmadéves váci egyházmegyés kispap. Készüljünk fogadására szeretettel és imával!

 • Kedves Testvérek mint tudjátok az energetikai krízis bennünket is érint. A plébániánál a templom fűtése még súlyosabban érint minket, mivel a templom fűtése még többszörösére fog megnövekedni mint a plébániáé (hiszen a templomok nem kapnak lakossági kedvezményeket, a plébániákon pedig könnyen átléphetjük a kedvezményes lehetőségeket, ha újra intenzív használatba vesszük). Január végén tudunk majd pontos becsléseket mondani, ha megjönnek a szerződések. Emiatt takarékoskodnunk kell. Ebben kérjük szíves megértéseteket és nagylelkűségeteket.

 • A jegyeseket, akik 2023-ban szeretnének házasodni kérjük szeretettel, hogy jelentkezzenek a sekrestyében vagy a plébánián január végéig, mert februárban kezdődik a jegyesoktatás.

 • Minden héten kedden 9.00-10.30-ig katolikus baba-mama klubba hívjuk és várjuk az édesanyákat és a babákat. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda (Szent László u.4.) Érdeklődni lehet: Kecskeméti Hettinél, 06-20-9361-086 vagy hetti.75@t-online.hu

 • Idősek bibliaórája január 25-én szerdán du. 3 órakor Bisztrai Tibor vezetésével a Szent Imre templomban.

 • Engesztelésül Magyarországért és a békéért minden kedden délután 2 órakor imaórát tartunk a Szent Imre templomban, minden szombaton 2 órakor Szeretetláng imaórára szeretettel várjuk a kedves híveket szintén a templomba.

 • Kérünk Benneteket, gondoljátok végig az évet, vagy legalább az első félévet, hogy mikor és milyen szándékra szeretnétek szentmisét kérni, és azt pontos dátummal, szöveggel küldjétek el az plebania.alag@gmail.com, vagy a margitdruzsin@gmail.com -ra.

 • Irodai nyitvatartás: hétfő és szerdán 9-13, péntek 13-17-ig plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 06 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitkát. Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon). A keresztelési adatokat az irodán kell bejelenteni, miután rövid felkészítőn kell részt vennie a szülőknek és keresztszülőknek.

 • Perselyadományukat vagy éves egyházi hozzájárulásukat hétköznapokon iroda időben bizonylat ellenében vagy átutalással is felajánlhatják (Alagi Szent Imre Egyházközség, 11742104-20043647) továbbá az újságos asztalon kihelyezett csekkeken is. Köszönet a támogatásokért!