LITURGIKUS HETIREND

2023. március 12 - 2023. március 19- ig
Nagyböjt 3. vasárnapja
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
márc 12. VASÁRNAP Nagyböjt 3. vasárnap

Jn 4,5-42
https://igenaptar.katolikus.hu/2023/?homost=2023-03

8.00 szentmise
Tóth Lajos halálának évf. emlékére

10.30 szentmise
Testvérem családjáért és megtérésükért
16.45 rózsafüzér
17.15 Szent József kilenced
17.30 Zsolozsma

18.00 szentmise
Tóth Gábor halálának 1. évf. és névnapja emlékére

9.00 szentmise
+ édesapa Józsefért és + Sándor testvérért és + Regina édesanyáért és élő hozzátartozókért Keresztelő: Varga Vencel

10.30. szentmise
Misnyovszki Család élő és elhunyt tagjaiért.
Dunakeszi Hivekért


6.30 zsolozsma

 
márc 13. HÉTFŐ  

 
6.30 zsolozsma
18.00 szentmise
Szűzanyának hálából Anikóért
márc 14. KEDD

17.30 Szent József kilenced
18.00 szentmise
Élő Kingáért

7.00 szentmise,
szentségimádás

6.30 zsolozsma

 
márc 15. SZERDA

7.00 szentmise
Sallai és Németh családok tagjaiért
7.30 Szent József kilenced 

6.30 zsolozsma

 
márc 16. CSÜTÖRTÖK 16.15 Szent József kilenced
16.30 szentségimádás
17.00 szentmise
+Margit édesanya és +fia István
18.00 szentmise,
szentségimádás
Elhunyt Matildért, és élő Kálmánért, Emil lelki üdvéért

6.30 zsolozsma

 
márc 17. Péntek
Szent Patrik püspök
17.00 keresztút
17.45 Szent József kilenced
18.00 szentmise,
Gyula halálának 1. évf.
17.00 szentmise,
utána keresztút

6.30 zsolozsma

 
márc 18. SZOMBAT
Jeruzsálemi Szent Cirill püspök és egyháztanító

17.30 Szent József kilenced
18.00 szentmise
Veres József és családjáért

20.00 - 21.00 szentségimádás 6.30 zsolozsma
17.00 szentmise
Elhunyt Szimon Tivadar lelki üdvéért
márc 19. VASÁRNAP Nagyböjt 4. vasárnap

Jn 9,1-41
https://igenaptar.katolikus.hu/2023/?homost=2023-03

8.00 szentmise
Holovics István és Alt Katalin lelki üdvükért

10.30 szentmise
+Lengyel Istvánné nagymamáért
17.00 rózsafüzér
17.30 Szent József kilenced

18.00 szentmise
Dr Brusznyai József és Kurdics József atyák névnapjuk emlékére

9.00 szentmise
Elhunyt és élő Józsefért Erika lelki és testi egészségéért

10.30. szentmise
 


6.30 zsolozsma

 

 

Zsoltárválasz:

Bár hallgatnátok ma Isten szavára,* „Népem, ne légy kemény szívű.”

 

Hirdetések - Alagi Szent Imre Egyházközség
2023. március 12 - 2023. március 19- ig
Nagyböjt 3. vasárnapja
 

 • "A KÉSZ következő rendezvényére 2023. március 21-én kedden 19 órai kezdettel kerül sor a Krisztus Király Római Katolikus Általános Iskolában. Vendégünk Nagy Ervin filozófus, közíró, a XXI. Század Intézet elemzője lesz, aki itt Fóton él és a Szent Mihály Egyházközség tagja. Előadásának címe: Keresztény szabadság, boldogabb élet? Mindenkit szeretettel hívunk és várunk a rendezvényre!"

 • Az országszerte megrendezésre kerülő "Bach mindenkinek fesztivál" keretében Zsilka Alan és Diósi Tamás orgonaművészek adnak hangversenyt az alagi Szent Imre templomban március 19-én vasárnap 19 órától. A belépés díjtalan, mindenkit szeretettel várunk.

 • A Szent Erzsébet Katolikus Óvoda megnyitotta jelentkezési időszakát a 2023/2024-es nevelési évre. Várja mindazon gyermekek jelentkezését, akik 2023. december 31.-ig betöltik a 3. életévüket. Nyílt nap az érdeklődő szülők részére: március 14. 17.00. További információk, és jelentkezési lap: szenterzsebetovidk.hu oldalon.

 • Március 28-án, kedden 18 órakor a Kápolna utca 12-be várjuk azokat a házaspárokat, akik szívesen tartoznának újonnan alakult, vagy már meglévő házas vagy családcsoporthoz. Itt lehet regisztrálni az alkalomra:
  https://forms.gle/i5qKmiF6swB93Y2r7
  Ha minden kötél szakad, akkor online legyen ott legalább a házaspár egyik tagja.

 • NAGYBÖJTI TARTÓS ÉLELMISZERGYŰJTÉS LESZ 2023. MÁRCIUS 12-19. KÖZÖTT. Ebben az évben az összegyűlt élelmiszerek a Magyarországon élő szegények megsegítésére fordíthatók. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia minden évben meghirdeti hazánk templomaiban a nagyböjti élelmiszergyűjtést. A Tartós szeretet címmel meghirdetett országos gyűjtés során a Szent Mihály és Szent Imre templomokban az erre kijelölt helyen helyezhetik el felajánlásaikat. Az összegyűlt adományokból a Karitász önkéntesei állítanak össze élelmiszer-csomagokat, amelyeket még húsvét előtt eljuttatnak a rászoruló családoknak. A kisgyermekes családok esetében a csoportok édességgel, apró ajándékokkal is kiegészítik a csomagokat. Bármilyen tartós élelmiszer felajánlásával: liszt, cukor, rizs, tészta, búzadara, olaj, konzervek, zacskós leves, tartós tej, keksz, édesség, lekvár, kávé, tea – akár 1 kg liszt is segítség! Pénzadományt az alábbi számlaszámra fogadunk: Megjegyzés:,,Karitász-Tartósélelmiszer" Római Katolikus Egyházközség (Dunakeszi-Főplébánia) Számlaszámunk : CIB- 10700653-69155691-51100005

 • Március 25-én várunk az élet védelméért a Szent Imre templomba, ahol hallhatunk tanúságtételt, szentmisét mutatunk be, fogadalmat tesznek lelki adoptálók és szentségimádáson vehetünk részt. A délelőttünk 9.30-kor kezdődik és kb. 11.30-ig tart.

 • Március 15-én zarándoklatot szervezünk a Tsitári forrás – Mária kegyhelyhez, ahol szentmisén veszünk részt Magyarországért felajánlva, kérve Szűz Mária közbenjárását. Program: 8.00 indulás a Szent Mihály templomtól. 10.00 Drégelypalánkon a Szondi Kiállítótér és Turisztikai Központban leszünk, ahol helyi jellegzetességekről hallunk. kb. 11.15 A templom megtekintése és imádkozás, utána agapé. 14.00 Tsitárban szentmise és a hely megismerése (talán találkozunk Szabó József atyával). legkésőbb 16.00 indulunk haza. A buszköltség 1.500.- ft a felnőtt, 500.- ft a gyermek jegy. A Drégelypalánki idegenvezetés várható ára kb. 1200.-ft felnőtt, 1000.-ft a nyugdíjas és diák jegy. Hideg élelmet hozzon mindenki, nem lesz lehetőségünk bemenni vendéglőbe. Jelentkezni lehet a sekrestyében vagy Jánoskáné Nagy Erzsébetnél a 703336446 telefonszámon. A jelentkezési határidő a buszköltség befizetésével válik érvényessé március 12 éjfélig.

 • Többen jeleztétek, hogy jobban örülnétek, ha nyomtatott formában kaphatnátok meg a heti nagyböjti elmélkedéseket. Ezért összeállítottunk számotokra egy nyomtatóbarát verziót, hogy internetet nem használó vagy idős, beteg testvéreink számára kinyomtathassátok és eljuttathassátok, hogy ők se maradjanak le a Nagyböjti Kihívásunkról, az EXODUS 40-ről. Lehet egyénileg is imádkozni a napi elmélkedéseket, de még jobb, ha találnak ők is maguk mellé egy imapárt, akivel hetente 15 percet beszélnek telefonon vagy személyesen az imatapasztalataikról és arról, hogy milyen nagyböjti vállalásokat tettek és azt, hogyan sikerült megvalósítaniuk. Itt a nyomtatható verzió:
  https://docs.google.com/document/d/1-HJ2DWgJibsOxzzIerruPZHK3YCtVcKE0vXNXrOIHOk/edit?usp=drivesdk
  Szeretettel tesszük közzé számukra is a Nagyböjt harmadik heti elmélkedési anyagunkat. A bibliai részeket önállóan kell majd kikeresni a Szentírásból, de legalább az evangéliumot minden nap. Ezért érdemes beszerezni egyet. Aki regisztrált, azoknak naponta kiküldjük az elmélkedési anyagot. Aki szeretne még csatlakozni az EXODUS 40-hez, itt tudtok regisztrálni:
  https://forms.gle/qh314oNDURhzcXPN8.

 • Március 19-én vasárnap este 19.15-kor jegyesoktatás a Kápolna utca 12-ben. További időpontok vasárnap esténként ugyanígy: április 2.; április 16.; április 30.; és egy május 21-i záróalkalom.

 • Március 13-án hétfőn 19.00 órakor Bibliakör tartunk a Szent Mihály Plébánián,

 • Minden héten kedden 9.00-10.30-ig katolikus baba-mama klubba hívjuk és várjuk az édesanyákat és a babákat. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda (Szent László u.4.) Érdeklődni lehet: Kecskeméti Hettinél, 06-20-9361-086 vagy hetti.75@t-online.hu

 • Március 11-én szombaton este 7-kor a Szent Mihály Plébániára várjuk mindazokat, akik segítőként jönnének a Bárka Kaland- és Vándortáborba. Március 12-én, vasárnap pedig a Kápolna utca 12-be várjuk 14.30-ra a Szent Imre Napközis Tábor, 16 órára a Bárka Napközis Tábor segítőit.

 • Április 1-én, szombaton, a két egyházközség közös nagyböjti lelki napja lesz a Krisztus Király Általános Iskolában vendég szónokkal, tanúságtevőkkel és gyóntatókkal. Tegyétek szabaddá ezt a napot! Iratkozzatok föl az alábbi linken található jelentkezési lapon:
  https://docs.google.com/forms/d/1GNIdNL_dV2qaecosVuZYVC8EiV6cKNccQEJmfOWcXHc/viewform?chromeless=1&edit_requested=true

 • Az egész napos felnőtt programmal párhuzamosan délelőtt az 1-től 5. osztályosoknak, délután a nagyobb fiataloknak lesz a lelki napja ugyanott.

 • Ferenc Pápa Magyarországra látogat, ami óriási megtiszteltetés és lehetőség. Április 29-én szombaton délután a fiatalokkal szeretne találkozni a Papp László Arénában, április 30-án, vasárnap délelőtt pedig Kossuth-téren mindenkivel. Mindenki írja be a naptárába, hogy azon a vasárnapon délelőtt Ferenc pápával veszünk részt együtt a szentmisén. Itthon elmaradnak szentmisék emiatt, majd hirdetjük.

 • Autómentes nagyböjtre hívunk benneteket, amikor megtehetnéd, de autó nélkül jössz a templomba, a bejáratnál a keresztre tűzz egy zöld levelet!

 • A Szent Imre Plébánia honlapján mindig megtaláljátok a hirdetéseket: http://www.alagiplebania.hu/

 • Nagyböjt péntekjein este 5 órakor tartjuk a szentmiséket a Szent Imre templomban, s utána keresztutat járunk.

 • A Katolikus Karitász felhívással fordul hozzánk: csatlakozzunk mi is a földrengés áldozatait mentő és segítő összefogáshoz, most már főleg pénzadománnyal tudunk segíteni: a 1356-os adományvonal hívásával 500 forinttal, átutalással a 12011148-00124534-00100008 a bankszámlaszámon (közlemény: törökországi földrengés) segíthet és online adományozással is eljuttathatja támogatását a https://www.karitasz.hu/segitene/onlineadomany oldalon.

 • Engesztelésül Magyarországért és a békéért minden kedden délután 3 órakor imaórát tartunk a Szent Imre templomban, minden szombaton 3 órakor Szeretetláng imaórára szeretettel várjuk a kedves híveket szintén a templomba.

 • A NYÁRI TÁBOROKBA ELINDULT A JELENTKEZÉS:

  • Bárka napközis tábor, június 26-30: 2023. nyarán 1-4. osztályt befejező gyerekek számára. Túljelentkezés van. Ide már csak várólistára lehet bekerülni. https://forms.gle/QdUcrLUXrbpJ1SzU6

  • Cserkész előtábor, 2023. jún. 29. - júl. 1.; Cserkésztábor, 2023. júl. 2-10.; Cserkész kistábor, 2023. júl. 11-15. Jelentkezés hamarosan: csak cserkészeknek.

  • Galgamenti ifjúsági tábor, július 17-22: minél több középiskolás, főiskolás és hetedik-nyolcadikos fiatalt szeretne ide magával vinni Laci atya mindkét plébániáról.

  • Egyházmegyei Fiútábor kispapokkal: július 17-21.: szeretettel várnak minden 10. évét betöltött 20 év alatti lelkes fiú ministránst, illetve a plébániai életben tevékenyen jelen lévő fiúkat.

  • Szent Imre napközis tábor, július 24-28: 2023. nyarán 1-4. osztályt befejező gyerekek számára.
   https://forms.gle/eCLRphkfWucBDeYF6

  • Lisszabon: Ifjúsági Világtalálkozó: július 26 - augusztus 6: (már csak teljes áron lehet jönni, 17-18 éves kortól)
   https://forms.gle/paHF8p62EQ2okpcy7 További részletek a mente.hu/lisszabon oldalon.

  • Bárka kaland és vándortábor, július 31-augusztus 4: 2023. nyarán 5-8. osztályt befejező diákok számára.
   https://forms.gle/RQB1TuocTFs7kNDT8

  • Szent Imre családtábor, augusztus 6-11.: várjuk a családokat, de idős vagy fiatal testvéreinket egyedül is, akik szívesen csatlakoznának egyházközségi táborunkhoz.
   https://forms.gle/BFsPsVir2ETKh3w47

  • Szent Mihály családtábor, augusztus 8-12: várjuk a családokat, de idős vagy fiatal testvéreinket egyedül is, akik szívesen csatlakoznának egyházközségi táborunkhoz. Előregisztráció:
   https://forms.gle/A3E49tfETeYg5F5e6

  • Nyárzáró ifi tábor, augusztus 28-augusztus 30: 2023. középiskolások (vagy legalább 2023. nyarán 8. osztályt befejezők) és főiskolások számára (mindkét plébániáról).
   https://forms.gle/3EP9JTxbNrV7oSAj6

 • Március 31-ig kell jelentkezni a táborokba, de érdemes minél előbb, mert létszámkorlát is van. Segítők jelentkezését március 5. vasárnapig ugyanezeken az űrlapokon várjuk. A célkorosztályból már kinőtt táborozóinkat szívesen látjuk segítőnek a táborokban nyolcadik-kilencedikes kortól és természetesen felnőtt segítőket is várunk. Csoportvezetést csak azok vállalhatnak, akik szentmisékre (istentiszteletre), esetleg közösségbe is járnak. Egyéb szolgálatokat mások is vállalhatnak, pl. konyhai szolgálat, beszerzések, egy-egy részprogram leszervezése, takarításban, programok levezetésében segítség stb. Az űrlap kitöltése előtt kérem, hogy segítőként előbb telefonon vagy e-mailben mindenképpen beszéljük meg, hogy milyen szolgálatot vállalnál! Szeretettel várunk minden régebbi és újabb segítőt!

 • Irodai nyitvatartás: hétfő és szerdán 9-13, péntek 13-17-ig plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 06 - 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitkát.

 • Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon). A keresztelési adatokat az irodán kell bejelenteni, miután rövid felkészítőn kell részt vennie a szülőknek és keresztszülőknek.

EXODUS 40 - nagyböjti kihívás
 

Kedves Testvérek!

Mint tudjátok bűnbánati nap és idő az egész Egyházban az év összes péntekje és a nagyböjti idő.
A bűnbánati napokon megrendüléssel, a vezeklés és hálaadás szellemében emlékezünk meg Krisztus kínhaláláról, mely minket bűneink terhétől megszabadított. Csatlakozunk Urunk áldozatvállalásához, hogy saját és mások bűneiért engeszteljünk. E napokon különféle önmegtagadásokkal, imádsággal, jócselekedetekkel (irgalmasság tetteivel) hozzuk meg saját áldozatunkat. A böjtölés egyben a testi ember fölötti uralom kiváló fegyvere és a megtisztulás, szabadulás útja (Mt 9,15 és 17,20; vö. Boldog VI. Pál pápa).

 • Hústól való tartózkodás: Hamvazószerdán, Nagyböjt péntekjein és Nagypénteken súlyos bűn terhe mellett kötelező azoknak, akik már betöltötték 14. életévüket.

Az Egyház javasolja, hogy ne a kötelező minimumra törekedjünk a böjtölés, az ima és a szeretetszolgálat terén, hanem egymást támogassuk a nagyböjti időszakban a növekvő szeretet és megtérés útján. Ezért egyházközségeink lelkipásztoraiként szeretnénk meghívni közösségeinket és híveinket egy nagyböjti 40 napos kihívásra, amit másoktól “lopott” név alapján Exodus 40-nek nevezünk.

Ebben van néhány kötelező elem és az összes többi szabadon választható, s ti magatok is be tudjátok írni speciális vállalásaitokat.

Aki beregisztrál, meg kell adja az imapárjának ("horgonyának") nevét, akivel hetente 15 percben megosztják imaélményeiket és, hogy miként sikerültek a vállalásaik. Úgyhogy először ezt a személyt érdemes felkérnetek. Javasolt, hogy közösségen belüli párt keressetek, hogy aztán a találkozásokkor akár közösségileg is meg tudjátok osztani a tapasztalatokat. Az imapároddal pedig a heti negyed órát akár az alkalom után is megtarthatjátok, vagy hétközben egy másik alkalommal.

Itt tudtok regisztrálni: https://forms.gle/qh314oNDURhzcXPN8

A kihívás kötelező elemei:

 • Vállalom, hogy nagyböjtben minden nap imádkozom legalább 5 percet. (Ehhez felhasználhatod a hetente kiküldött elmélkedési anyagot is, de bármi mást is, sőt lehet, hogy nincs szükséged külön segítségre).

 • Vállalom, hogy nagyböjt során szentgyónást végzek (vagy legalább lelki beszélgetést kérek egy atyától).

 • Vállalom, hogy nagyböjt péntekein nem eszem húst. Hamvazószerdán és Nagypénteken pedig ezen felül csak háromszor eszek, s csak egyszer lakok jól.

 • Vállalom, hogy nagyböjtben nem filmezek (mely alól csak a lelket Istenhez emelő és oktató jellegű filmek kivétel). (Megjegyzés: Ha csak bizonyos megkötéssel tudod vállalni, akkor is pipáld ki és a kérdőív végén az egyéb megjegyzésbe írd be a saját vállalásodat!)

 • Vállalom, hogy nagyböjtben nem veszek részt zenés-táncos mulatságon.

 • Vállalom, hogy hetente egyszer legalább 15 percben (lehetőleg személyesen, de legalább telefonon) beszélek az imapárommal (horgonyommal), hogy sikerült teljesíteni vállalásaimat és milyennek mutatkozott az Isten imáimban és hétköznapjaimban.

Ha bármelyik kötelező vállalás valamilyen speciális módosítással vállalható csak számodra, akkor kérünk, hogy pipáld ki és az űrlap végén az észrevételeknél írd be majd, hogy milyen meghagyással vállalható az.

Mindenki egyénileg regisztráljon és javasoljuk, hogy ha közösségbe jársz, akkor a közösségeden belül keress egy imapárt, aki szintén vállalja a kihívást (őt is kérd meg, hogy szintén regisztráljon), és akivel hetente egyszer megosztjátok egymással, hogyan sikerült teljesíteni a vállalásokat és Isten milyennek mutatkozott az imádságban és a mindennapjaidban. (Megj. Ha több közösségbe jársz, akkor abból a közösségből válassz, ahol többen készek a kalandra!) Ha közösségen belüli társat választasz, akkor minden héten, amikor a közösségeddel találkoztok, az egy alkalom lehet az imapároddal való megosztásra is (ha a csoport minden tagja elfogadta a kihívást, akkor beépíthetitek az alkalomba, ha csak néhányan fogadták el, akkor az alkalom előtt vagy után találkozhatnak a párok). Ha a közösség minden tagja vállalja a kihívást és valakinek már nem jutna pár, akkor legyenek hárman.

Ha nem tartozol kisebb közösséghez (vagy a gondviselésre szeretnéd bízni), akkor bejelölheted a regisztrációdnál, hogy elfogadod, ha melléd rendelünk egy imatársat, vagy pedig kereshetsz valakit a barátaid, ismerőseid közül is!

Hetente küldünk lelki anyagot a regisztrált résztvevőknek az imádsághoz, elmélkedéshez. Február 26-án, vasárnap küldjük az első anyagot, onnantól a 40. nap lesz Nagypéntek. Imádságos, vezeklős, megújulós nagyböjti időszakot kívánunk Neked!

   

                                                                                                 Laci atya és Pali atya