LITURGIKUS HETIREND

2023. március 26 - 2023. április 02- ig
Nagyböjt 5. vasárnapja
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
márc. 26. VASÁRNAP Nagyböjt 5. vasárnap

Jn 11,1-45
IGENAPTÁR 2023. március

8.00 szentmise
Tóth Ferenc és G Veres Erzsébet elhunyt szülőkért és élő családjukért

10.30 szentmise
Dunakeszi Hívekért;
Kulcsár János és Kulcsár Jánosné elhunytak lelki üdvükért;
Hálából Zoltán születésnapja alkalmából és más mai születésnaposért.
17.00 rózsafüzér
17.30 Zsolozsma

18.00 szentmise
+Kálmán László

9.00 szentmise
Elhunyt Édesapáért és György lelkiüdvéért

10.30. szentmise
Elhunyt Bóné Istvánné lelki üdvéért


6.30 zsolozsma

 
márc. 27. HÉTFŐ  

 
6.30 zsolozsma
18.00 szentmise
márc. 28. KEDD

18.00 szentmise
+Galyas Dezsőné Ibolya, +lánya Irénke, +menye Tímea és a Galyas család elhunyt tagjaiért; Bellók Katalin, akit március 27-én helyeztünk örök nyugalomra

7.00 szentmise,
szentségimádás

6.30 zsolozsma

 
márc. 29. SZERDA

7.00 szentmise 

6.30 zsolozsma

 
márc. 30. CSÜTÖRTÖK 16.30 szentségimádás
17.00 szentmise
Sipos Károly, felesége Gál Piroska, ifj Sipos Károly János haláluk évf. emlékére
18.00 szentmise,
szentségimádás

6.30 zsolozsma

Az abortusz megszünéséért, a családokért, hogy vállalják a megfogant életet, valamint a lelki adoptáló csoportokért, és az életvédők szolgálataiért.
márc. 31. Péntek 17.00 keresztút
18.00 szentmise,
Sipos Károly halálának 2. évf. emlékére
17.00 szentmise,
utána keresztút

6.30 zsolozsma

 
ápr. 01. SZOMBAT

16.00 Rózsafüzér
17.00 szentmise
Szeplőtelen Szűzanya tiszteletére

  6.30 zsolozsma
17.00 szentmise
Benedek, Benjamin és Máté gyermekekért és nagyapáért
ápr. 02. Urunk szenvedésének vasárnapja
VIRÁGVASÁRNAP

Mt 26,14-27.66
IGENAPTÁR 2023. április

8.00 szentmise
Dervalics Miklós halálának 3.évf.

10.30 szentmise
Dunakeszi Hívekért;
Hálából Viktória születésnapján
17.00 Rózsafüzér
17.30 Zsolozsma
18.00 szentmise
Hálából Ágnesért

9.00 szentmise


10.00
Barkaszentelési körmenet az óvodától indul, Szentmise - passióval a templomban


6.30 zsolozsma

 

 

Zsoltárválasz:

Az Úrnál az irgalom, * és bőséges a megváltás nála.

 

Hirdetések - Alagi Szent Imre Egyházközség
2023. március 26 - 2023. április 02- ig
Nagyböjt 5. vasárnapja
 

 • Március 27-én, hétfőn 19 órakor bibliakör lesz a Szent Mihály plébánián

 • Március 28-án, kedden 18 órakor a Kápolna utca 12-be várjuk azokat a házaspárokat, akik szívesen tartoznának újonnan alakult, vagy már meglévő házas vagy családcsoporthoz. Itt lehet regisztrálni az alkalomra:
  https://forms.gle/i5qKmiF6swB93Y2r7
  Ha minden kötél szakad, akkor online legyen ott legalább a házaspár egyik tagja.

 • Kisgyermekek pótlólagos keresztelésére 4 alkalmas felkészítő indul a kápolnánál. Akiknek csecsemőkorban elmaradt a keresztelője és már 3 éves kort betöltötték, de még a harmadikos kort nem érték el, szüleikkel együtt 4 alkalmas keresztelői felkészítésben részesülnek. A tavaszi felkészítők időpontjai: április 12, 19, 26, május 3. szerda este 18 óra. Jelentkezés a plebania.alag@gmail.com címen pótlólagos keresztelés tárgy megjelöléssel.

 • A Szent Erzsébet Katolikus Óvoda megnyitotta jelentkezési időszakát a 2023/2024-es nevelési évre. Várja mindazon gyermekek jelentkezését, akik 2023. december 31.-ig betöltik a 3. életévüket. További információk, és jelentkezési lap: szenterzsebetovidk.hu oldalon.

 • Ferenc Pápa Magyarországra látogat: Vasárnap (márc. 26.) éjfélig előzetesen regisztrálniuk kell a fiataloknak, katekétáknak, akolitusoknak és a plébániai szolgálattevőknek az alábbi linken: https://forms.gle/FAyWB8nkCHWNaQDR8

  • április 29. péntek 16:00 (14 órai érkezés), Szent István Bazilikatalálkozás a püspökökkel, papokkal, diakónusokkal, szerzetesekkel, papnövendékekkel és lelkipásztori munkatársakkal (hitoktatók, akolitusok stb.).

  • április 30. szombat 14 órától (12 órai érkezés), Papp László Sportarénatalálkozás a fiatalokkal Ide a kilencedikestől a 25 éves korosztályig várják a szervezők a fiatalokat. Ha már kitöltötted a fenti linket, annak érdekében, hogy csoportunkkal együtt tudj utazni és csoportvezetőként Pali atya is tudja, hogy kik jöttök velünk, feltétlenül kérlek, hogy az alábbi űrlapot is töltsd ki (ha 16 éven aluli vagy, akkor kérd meg szüleidet, hogy töltsék ki!)
   https://forms.gle/cXmmByHqX722EfZr7
   Ha egyházi iskolai csoporttal és nem plébániai csoporttal érkezel, akkor kérlek, hogy ne töltsd ki a fenti linkeket, ha viszont velünk jössz, akkor mindkettőt töltsd ki, mert a kettő regisztráció csak együtt érvényes!

  • április 30. vasárnap 9:30 (7.30-as érkezés), Kossuth tér – pápai szentmise.

  A c) programra nem kell regisztrálni, de a biztonsági ellenőrzést követően lehet csak belépni (személyit kell hozni!). A kapuk a hajnali óráktól nyitva lesznek, a térre legkésőbb 8.15-ig lehet belépni – a kapukhoz megérkezni azonban mindenképpen jóval korábban javasolt! –, a helyeket érkezési sorrendben töltik fel. Azok számára, akiknek a téren nem jutott hely, a környező utcákban biztosítanak kivetítőket, amelyeken követhetik a liturgiát.
  Minden program korábban kezdődik, mint ahogyan a Szentatya megérkezik (előtte imádság, kulturális program stb.). A fokozott biztonsági ellenőrzés és a várható nagy tömeg miatt azoknak is, akik az a) és b) programokra regisztrálnak, a fent jelzett kezdőidőpont előtt legalább 2, de akár 3 órával korábban meg kell érkezniük a beléptető kapukhoz! Pénteken legkésőbb 14 órára szombaton 12 órára, vasárnap 7.30-ra! A jelentkezési procedúra a biztonsági elvárások függvényében várhatóan többkörös lesz: először az előzetes jelentkezések, majd azok (létszámkorlátra tekintettel történő) elbírálása, később a részletesebb adatfelvétel következik. Lesz országos, központi tájékoztató oldal is (ferenc2023.hu).

  Kérjük, hogy mindenki végezze el a nagyböjti szentgyónását! Április 1-jén szombaton a Krisztus Király Iskolában a lelki napunkon több gyóntató is vár benneteket, hogy mindenkire sor kerülhessen és a lelki nap záró szentmiséje alatt 17 órától a Szent Mihály templomban is van erre lehetőség. Dunakeszin vasárnap esténként az esti 6-os szentmise alatt mindig van gyóntatás. Dunakeszin vasárnap esténként az esti 6-os szentmise alatt mindig van gyóntatás. A templomi beszélgetős helységben (kápolnánál a plébániai irodában), illetve a vasárnapi szentmisék előtt 15-20 perccel, vagy hétköznap 5-10 perccel mindig gyónhatsz. Ha az atya mise előtt nem tudna kiülni, akkor szentmise után meggyóntat, amit a sekrestyében kell jelezni. Egyéni beszélgetésre és gyónásra időpont kérhető: Pali atyától (30-474-55-61) vagy Laci atyától (20-823-17-19)

 • Ritkán gyónóknak segítség a gyónás menete és a bánatima, továbbá lelki tükör itt: https://docs.google.com/document/d/1F-pl2c6DcOpQg2Wl_aG3FMQ16cgC5jpcMPYj2bUb3MA/edit?usp=sharing

 • FIGYELEM!!! Szombaton (ápr. 1.) a Szent Mihály templomban nem 18, hanem 17 órakor lesz szentmise, mert a két egyházközség közös nagyböjti lelkinapjának zárómiséje este 5-kor lesz megtartva vendég szónokkal. A lelki nap reggel 9 órától a Krisztus Király Általános Iskolában vendég atyával, tanúságtevőkkel és gyóntatókkal. Tegyétek szabaddá ezt a napot! Kérünk benneteket, hogy jelentkezzetek az alábbi elektronikus űrlapon vagy akinek erre nincs lehetősége az a sekrestyében saját maga és gyermekei nevében külön-külön. Az ebéd megrendelése miatt a jelentkezési határidő: március 26. vasárnap éjfél!!!
  https://forms.gle/ZPtCT12yDRSupLcD8

  • Felnőtteknek Máté Csaba görögkatolikus atya elmélkedéseivel tartjuk a lelki napot reggel 9 órától 16.30-ig az iskolában, s a napot 17 órakor kezdődő szentmisével zárjuk a Szent Mihály templomban. A nap folyamán délelőtt és délután is lesz gyónási lehetőség. A gyermekeknek és a fiataloknak (hittanosok, cserkészek, ifik) is az iskolában lesz a lelki nap.

  • Az 1-5. osztályosokat délelőtt várjuk (9-től 12-ig),

  • Hatodikos kortól a felsősöket és a nagyobb ifiseket, egyetemista korúakat pedig délután (14.00-tól-20:30-ig). - 17:00-tól közösen részt veszünk a lelki nap záró szentmiséjén a Szent Mihály templomban.

  • Utána a nagyobb fiatalok még közösen átsétálnak a Szent Imre plébániára (Dunakeszi, Kápolna u. 12.), ahol egy rövid, kötetlenebb közösségi együttlét után keresztúton vesznek részt, 20:30-kor ér véget a program.

  A felnőttek és a délelőtt részt vevő alsós gyermekek az iskolában tudnak ebédelni. A gyermekek ebédjének ára 1.500.- forint. A diákok részvétele ingyenes, csak az ebédhez kell hozzájárulniuk. Az ételérzékenyeket kérjük, hogy hozzanak maguknak ebédre valót. A megnövekedett árak miatt a lelki nap önköltsége felnőttek számára 2200 forint, mely magában foglalja az ebédet is, amit majd aznap az iskolában kihelyezett perselybe gyűjtünk. Kérjük, hogy saját anyagi helyzetetektől függően járuljatok hozzá a fent leírtaknál akár magasabb összeggel is a költségekhez, ezzel hozzásegítve nehezebb anyagi helyzetben lévő testvéreink részvételéhez. Ha nem tudod rászánni ezt az összeget, az ne legyen távolmaradásod oka! Hisszük, hogy a Jóisten kipótolja a közösség által a hiányzó részt.

 • EXODUS40 nagyböjti kihívást hétről-hétre összeállítjuk számotokra egy nyomtatóbarát verzióban is, hogy internetet nem használó vagy idős, beteg testvéreink számára kinyomtathassátok és eljuttathassátok, hogy ők se maradjanak le a Nagyböjti Kihívásunkról:
  https://docs.google.com/document/d/1e_Q7EUBHqSeccoTMi80gb_t1fYB6bZg9kqcsrsUtkcU/edit?usp=sharing
  Aki regisztrált, azoknak naponta kiküldjük az elmélkedési anyagot. Aki szeretne még csatlakozni az EXODUS 40-hez, itt tud regisztrálni:
  https://forms.gle/qh314oNDURhzcXPN8.

 • Jövő vasárnap április 2-án, virágvasárnappal megkezdődik a Nagyhét. A miserendet itt találjátok, sok minsitránsra lesz szükség, a ministránspróbákra itt lehet feliratkozni:
  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1eJbKEz5Rd3cUu7HHTf-xLr57aacMaZU9PerKr8WI-sk/edit?usp=sharing, Nagyszombaton pedig a Szent Sír őrzésére lehet feliratkozni az alábbi linken (vagy a sekrestyében):
  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Yve57Mj8qsEjAtfG1zCquTpWdFZYA4eQpkYcuqQF6QU/edit?usp=sharing.

  • Szent Imre Templomban:

   • Nagycsütörtök: 18.00 utolsó vacsora szentmiséje, 19.20 Virrasztás és búcsúbeszéd

   • Nagypéntek: 15.00 keresztút, 18.00 nagypénteki igeliturgia kereszthódolattal,

   • Nagyszombat: 20.00 tűzszentelés, feltámadási szentmise körmenettel

   • Húsvétvasárnap: 9.00 órakor, 10.30-kor és

   • Húsvéthétfő: 9.00

  • Kápolnában:

   • Húsvétvasárnap: 12.30-kor feltámadási szentmise

 • Április 2-án vasárnap este 19.15-kor jegyesoktatás a Kápolna utca 12-ben. További időpontok vasárnap esténként ugyanígy: április 2.; április 16.; április 30.; és egy május 21-i záróalkalom.

 • Minden héten kedden 9.00-10.30-ig katolikus baba-mama klubba hívjuk és várjuk az édesanyákat és a babákat. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda (Szent László u.4.) Érdeklődni lehet: Kecskeméti Hettinél, 06-20-9361-086 vagy hetti.75@t-online.hu

 • Hirdetjük, hogy szervezünk túrázást április 22-én (szombaton) a Holdvilág-árokhoz. Részletek később olvashatóak.

 • Autómentes nagyböjtre hívunk benneteket, amikor megtehetnéd, de autó nélkül jössz a templomba, a bejáratnál a keresztre tűzz egy zöld levelet!

 • A Szent Imre Plébánia honlapján mindig megtaláljátok a hirdetéseket: http://www.alagiplebania.hu/

 • Nagyböjt péntekjein este 5 órakor tartjuk a szentmiséket a Szent Imre templomban, s utána keresztutat járunk.

 • Engesztelésül Magyarországért és a békéért minden kedden délután 3 órakor imaórát tartunk a Szent Imre templomban, minden szombaton 3 órakor Szeretetláng imaórára szeretettel várjuk a kedves híveket szintén a templomba.

 • A NYÁRI NAPKÖZIS TÁBORAINK BETELTEK, MÁR NEM TUDUNK ÚJAKAT FOGADNI! A 2023. nyarán 5-8. osztályt befejező diákok számára viszont még van hely a Bárka kaland- és vándortáborban. Minden táborunkba most pénteken (március 31-én) jár le a hivatalos jelentkezési határidő!!!

  • Bárka kaland- és vándortábor, július 31-augusztus 4:
   https://forms.gle/RQB1TuocTFs7kNDT8

  • Nyárzáró ifi tábor, augusztus 28-augusztus 30: 2023. középiskolások (vagy legalább 2023. nyarán 8. osztályt befejezők) és főiskolások számára (mindkét plébániáról).
   https://forms.gle/3EP9JTxbNrV7oSAj6

  • Szent Imre családtábor, augusztus 6-11.: várjuk a családokat, de idős vagy fiatal testvéreinket egyedül is, akik szívesen csatlakoznának egyházközségi táborunkhoz.
   https://forms.gle/BFsPsVir2ETKh3w47

  • Szent Mihály családtábor, augusztus 8-12: várjuk a családokat, de idős vagy fiatal testvéreinket egyedül is, akik szívesen csatlakoznának egyházközségi táborunkhoz. Előregisztráció:
   https://forms.gle/A3E49tfETeYg5F5e6

  • Galgamenti ifjúsági tábor, július 17-22: minél több középiskolás, főiskolás és hetedik-nyolcadikos fiatalt szeretne ide magával vinni Laci atya mindkét plébániáról.

  • Egyházmegyei Fiútábor kispapokkal: július 17-21.: szeretettel várnak minden 10. évét betöltött 20 év alatti lelkes fiú ministránst, illetve a plébániai életben tevékenyen jelen lévő fiúkat. Jelentkezés:
   https://forms.gle/YBd7hZq5PQUY7exAA

  • Szent Imre napközis tábor, július 24-28: 2023. nyarán 1-4. osztályt befejező gyerekek számára.
   https://forms.gle/eCLRphkfWucBDeYF6

  • Lisszabon: Ifjúsági Világtalálkozó: július 26 - augusztus 6: (már csak teljes áron lehet jönni, 17-18 éves kortól)
   https://forms.gle/paHF8p62EQ2okpcy7
   További részletek a mente.hu/lisszabon oldalon.

 • Irodai nyitvatartás: hétfő és szerdán 9-13, péntek 13-17-ig plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 06 - 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitkát.

 • Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon). A keresztelési adatokat az irodán kell bejelenteni, miután rövid felkészítőn kell részt vennie a szülőknek és keresztszülőknek.

 • Perselyadományukat vagy éves egyházi hozzájárulásukat hétköznapokon iroda időben bizonylat ellenében vagy átutalással is felajánlhatják (Alagi Szent Imre Egyházközség, 11742104-20043647) továbbá az újságos asztalon kihelyezett csekkeken is. Köszönet a támogatásokért!

 

EXODUS 40 - nagyböjti kihívás
 

Kedves Testvérek!

Mint tudjátok bűnbánati nap és idő az egész Egyházban az év összes péntekje és a nagyböjti idő.
A bűnbánati napokon megrendüléssel, a vezeklés és hálaadás szellemében emlékezünk meg Krisztus kínhaláláról, mely minket bűneink terhétől megszabadított. Csatlakozunk Urunk áldozatvállalásához, hogy saját és mások bűneiért engeszteljünk. E napokon különféle önmegtagadásokkal, imádsággal, jócselekedetekkel (irgalmasság tetteivel) hozzuk meg saját áldozatunkat. A böjtölés egyben a testi ember fölötti uralom kiváló fegyvere és a megtisztulás, szabadulás útja (Mt 9,15 és 17,20; vö. Boldog VI. Pál pápa).

 • Hústól való tartózkodás: Hamvazószerdán, Nagyböjt péntekjein és Nagypénteken súlyos bűn terhe mellett kötelező azoknak, akik már betöltötték 14. életévüket.

Az Egyház javasolja, hogy ne a kötelező minimumra törekedjünk a böjtölés, az ima és a szeretetszolgálat terén, hanem egymást támogassuk a nagyböjti időszakban a növekvő szeretet és megtérés útján. Ezért egyházközségeink lelkipásztoraiként szeretnénk meghívni közösségeinket és híveinket egy nagyböjti 40 napos kihívásra, amit másoktól “lopott” név alapján Exodus 40-nek nevezünk.

Ebben van néhány kötelező elem és az összes többi szabadon választható, s ti magatok is be tudjátok írni speciális vállalásaitokat.

Aki beregisztrál, meg kell adja az imapárjának ("horgonyának") nevét, akivel hetente 15 percben megosztják imaélményeiket és, hogy miként sikerültek a vállalásaik. Úgyhogy először ezt a személyt érdemes felkérnetek. Javasolt, hogy közösségen belüli párt keressetek, hogy aztán a találkozásokkor akár közösségileg is meg tudjátok osztani a tapasztalatokat. Az imapároddal pedig a heti negyed órát akár az alkalom után is megtarthatjátok, vagy hétközben egy másik alkalommal.

Itt tudtok regisztrálni: https://forms.gle/qh314oNDURhzcXPN8

A kihívás kötelező elemei:

 • Vállalom, hogy nagyböjtben minden nap imádkozom legalább 5 percet. (Ehhez felhasználhatod a hetente kiküldött elmélkedési anyagot is, de bármi mást is, sőt lehet, hogy nincs szükséged külön segítségre).

 • Vállalom, hogy nagyböjt során szentgyónást végzek (vagy legalább lelki beszélgetést kérek egy atyától).

 • Vállalom, hogy nagyböjt péntekein nem eszem húst. Hamvazószerdán és Nagypénteken pedig ezen felül csak háromszor eszek, s csak egyszer lakok jól.

 • Vállalom, hogy nagyböjtben nem filmezek (mely alól csak a lelket Istenhez emelő és oktató jellegű filmek kivétel). (Megjegyzés: Ha csak bizonyos megkötéssel tudod vállalni, akkor is pipáld ki és a kérdőív végén az egyéb megjegyzésbe írd be a saját vállalásodat!)

 • Vállalom, hogy nagyböjtben nem veszek részt zenés-táncos mulatságon.

 • Vállalom, hogy hetente egyszer legalább 15 percben (lehetőleg személyesen, de legalább telefonon) beszélek az imapárommal (horgonyommal), hogy sikerült teljesíteni vállalásaimat és milyennek mutatkozott az Isten imáimban és hétköznapjaimban.

Ha bármelyik kötelező vállalás valamilyen speciális módosítással vállalható csak számodra, akkor kérünk, hogy pipáld ki és az űrlap végén az észrevételeknél írd be majd, hogy milyen meghagyással vállalható az.

Mindenki egyénileg regisztráljon és javasoljuk, hogy ha közösségbe jársz, akkor a közösségeden belül keress egy imapárt, aki szintén vállalja a kihívást (őt is kérd meg, hogy szintén regisztráljon), és akivel hetente egyszer megosztjátok egymással, hogyan sikerült teljesíteni a vállalásokat és Isten milyennek mutatkozott az imádságban és a mindennapjaidban. (Megj. Ha több közösségbe jársz, akkor abból a közösségből válassz, ahol többen készek a kalandra!) Ha közösségen belüli társat választasz, akkor minden héten, amikor a közösségeddel találkoztok, az egy alkalom lehet az imapároddal való megosztásra is (ha a csoport minden tagja elfogadta a kihívást, akkor beépíthetitek az alkalomba, ha csak néhányan fogadták el, akkor az alkalom előtt vagy után találkozhatnak a párok). Ha a közösség minden tagja vállalja a kihívást és valakinek már nem jutna pár, akkor legyenek hárman.

Ha nem tartozol kisebb közösséghez (vagy a gondviselésre szeretnéd bízni), akkor bejelölheted a regisztrációdnál, hogy elfogadod, ha melléd rendelünk egy imatársat, vagy pedig kereshetsz valakit a barátaid, ismerőseid közül is!

Hetente küldünk lelki anyagot a regisztrált résztvevőknek az imádsághoz, elmélkedéshez. Február 26-án, vasárnap küldjük az első anyagot, onnantól a 40. nap lesz Nagypéntek. Imádságos, vezeklős, megújulós nagyböjti időszakot kívánunk Neked!

   

                                                                                                 Laci atya és Pali atya