LITURGIKUS HETIREND

2023. szeptember 17 - től - szeptember 24 - ig
Évközi XXIV. vasárnap
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
szept. 17. Évközi XXIV. vasárnap
Mt 18,21-35

Missziós plébániai projektalkalom a Szent Imrében


8.00 szentmise
Ifj. László János halálának 6. évf.
10.30 szentmise (gitáros)
Hívekért
Hálából Johanna 4. születésnapja alkalmából. Hálából 11. házassági évf. alk. ; Hálából László és Andrea 10. házassági évf. alk.
16.30 Imaóra
17.00 rózsafüzér
17.30 Zsolozsma
18.00 szentmise
Terecskei és Takács család +tagjaiért
 

9.00 szentmise
(Missziós)
Elhunyt Tibor édesapáért és élő családtagokért, Ildikóért és családjáért és szerencsés hazaérkezésért.
10.30 szentmise
Hívekért 
szept. 18. HÉTFŐ    
18.00 szentmise
 
szept. 19. KEDD 18.00 szentmise
Etelka nagymama, dédnagymama lelki üdvéért, akit szeptember 18-án helyeztünk örök nyugalomra.

7.00 szentmise és szentségimádás
 


 
szept. 20. SZERDA
Kim Taegon Szent András áldozópap, Csong Haszang Szent Pál és társaik vértanúk - en.
7.00 szentmise

 


 
szept. 21. CSÜTÖRTÖK
Szent Máté apostol és evangélista – Ü.

16.30 szentségimádás 17.00 szentmise
Kertész Lórántné Ilona lelki üdvéért. Koncsik Györgyné és neje Asztalos Mária nagyszülök lelki üdv.
 
18.00 szentmise és szentségimádás

 
szept. 22. PÉNTEK 18.00 szentmise
Ágnesért

7.00 szentmise és szentségimádás
 


 
szept. 23. SZOMBAT
Pietrelcinai Szent Pio áldozópap - en.

18.00 szentmise
+Losonci Sándor halálának 4. évf. 
16.45 szentmise
20.00 - 21.00 csendes szentségimádás
szept. 24. Évközi XXV. vasárnap
Mt 20,1-16a


8.00 szentmise
Bán, Tóth és Lengyel Julianna +nagyszülőkért és élő családtagokért
10.30 szentmise (elsőáldozás)
Hívekért
Hálából Alaksa Mihály 80. születésnapja alkalmából.
16.00 - 17.30 Búcsúi Hangverseny
17.00 rózsafüzér (plébánia)
17.30 litánia
18.00 szentmise
+László szülőkért és +Magdolnáért
 

9.00 szentmise
Édesapánk emlékére. Egy édesanya sikeres műtétéért és gyógyulásáért.
10.30 szentmise (elsőáldozás) 

 

Zsoltárválasz:

“Irgalmas a mi Urunk, Istenünk: * könyörületre hajlik szíve.”

 

Gyóntatás: vasárnap esti 6-os szentmisék alatt, a hétköznapi szentmisék előtt 5 perccel, vasárnap 15 perccel, ha az atya nem ért oda, akkor pedig mise után a sekrestyében kell szólni. Egyéni időpont is kérhető.


 

Hirdetések - Dunakeszi Szent Imre Egyházközség
2023. szeptember 17 - től - szeptember 24 - ig
Évközi XXIV. vasárnap
 

 • Szeptember 18-án, okt. 2-án, okt. 16-án, okt. 30-án hétfőn 19.00 órakor Bibliakör a Szent Mihály Plébánián.

 • Örömmel hirdetjük, hogy az elsőáldozás eseményében, közösségeink gyermekei szept. 24-én a 10.30 szentmisében, mindkét templomban találkoznak az Oltáriszentségben jelenlévő Jézussal! Imádkozzunk értük és segítsük őket ezen a megkezdett jó úton!

 • Szeptember 24-én vasárnap 16 órai kezdettel kerül megrendezésre a hagyományos búcsúi hangverseny a Szent Mihály templomban. Közreműködnek: Diósi Tamás, Szentgáli - Tóth Áron orgona, Szászvárosi Kata - ének, Kökény Zsuzsanna és Madarász József - gitár, valamint a templom kórusa. Mindenkit szeretettel várunk, a belépés díjtalan.

 • Örömel hírdetjük, hogy a Szent Mihály Búcsút okt.1-én a 10.30 - szentmisén tartjuk, örömmel hívunk, várunk mindenkit! Miklusiak Krzysztof (Kristóf) atya fogja bemutatni az ünnepi szentmisét, előtte 10.00 órától gyóntat.

 • KÉSZ-meghívó: "Október14-én szombaton buszos kirándulós zarándoklatot szervezünk a Keresztény Értelmiségiek Szövetségével közösen a két plébánia híveinek Jákra és Türjére. Az útiköltség 3500 Ft/fő, ezen felül fizetendők a belépőjegyek, amely Jákon 500 Ft/fő, Türjén 1000 Ft/fő, nyugdíjasoknak és diákoknak 600 Ft/fő. Jelentkezni a Szent Imre templom sekrestyéjében vagy az alábbi linken lehet:
  https://forms.gle/N3BG1jKYfVtkjxup8
  Részleteket később.

 • Szeptember 25. hétfőn, okt. 9. okt. 23. nov. 6. 19.00 órakor Katekumen alkalmat tartanak atyáink, a Szent Imre Plébánián. Olyan felnőtt keresőket várunk, akik bizonytalanok a hitükben, s rengeteg kérdésük van, s ezeket szeretnék valahol feltenni, vagy, akik gyermekként nem részesültek a keresztség, az elsőáldozás vagy a bérmálás szentségében, és most szeretnének felkészülni ezek befogadására, esetleg más felekezet szerint lettek megkeresztelve, de most katolizálnának és olyanokat is, akik ugyan minden szentségben részesültek, de úgy érzik, hogy ezeken inkább “átestek”, de nem vált igazán személyessé vagy tudatossá a hitük.

 • Október 10-én, okt. 24-én, nov. 7. kedden 20 órakor felnőtt hittant tartunk a Kápolna utca 12-ben. Idén Laci atya vezeti ezeket a katekéziseket, ahova mindenkit vár, aki már gyakorló katolikus és felnőtt szinten tanulni szeretné a hittani és erkölcstani kérdéseket.

 • Szeptember 20 - án, szerdán 18.45-től kell érkezni a Szentlélek Szemináriumra, ami pontban 19 órakor kezdődik, a nagy létszám miatt a Krisztus Király Iskola ebédlőjében, melyet ne a portán keresztül, hanem a tőle balra lévő kocsibeállón keresztül közelítsetek meg! Hozni kell papucsot, jegyzetfüzetet, tollat, azok számára, akiknek ez lesz az első alkalom lehetőleg 4000 Ft-ot a segédfüzetekre és a terembérlésre. Elnézést kérünk, de nem tervezett költségelemek jöttek be (többek között egy második segédfüzet, s a könyvek megnövekedett ára is), de aki csak az előre tervezett 1000 Ft-ot hozza, azt is elfogadjuk, ha jelzi előre Laci atyánál.

 • Szeptember 28-án, okt. 12-én, okt. 26., nov. 9. csütörtökön 14 órától 15 óráig a Krisztus Király Általános Iskola kápolnájában tart Laci atya katekumen csoportot (ez utóbbi csoportba szülők és pedagógusok is érkeznek a városból).

 • Kedves Testvérek! Marton Zsolt püspök atya felkérésére néhány hónapja zajlik a Missziós Plébániai Projekt keretében a közös gondolkodás a Dunakeszi Szent Mihály és Szent Imre egyházközségek tagjainak részvételével, az elkövetkező paphiányos időszakokra való közös felkészülésről. Szeretettel hívunk mindenkit az egyházmegye által Dunakeszin indított missziós plébániai mintaprojekt bemutatására, ennek eredményeiről, a projektről, a további feladatokról az alábbi két szentmisére, ahol a váci püspökség pasztorális munkatársai is velünk lesznek és az azt követő fél órás együttgondolkodásra, majd agapéra.
  Dátumok:  09.10. 10:30   Szent Mihály templom
                 szeptember. 17. 9:00 Szent Imre templom
  Készítettünk egy meghívó kisfilmet is, nagyon számítunk mindenkire!
  https://youtu.be/LFMV8e-wG54

 • 2023. szeptember 30-án délelőtt 23. alkalommal kerül megrendezésre a Szent Mihály focikupa a Radnóti gimnázium tornacsarnokában, amelyen a Dunakeszi Szent Mihály és Szent Imre, a felsőgödi, illetve a káposztásmegyeri plébánia gyerek és felnőtt csapatai mérik össze focitudásukat. Várjuk a focizni tudó hívek jelentkezését, a felnőtt csapatba Horváth Olivérnél (30-7513148), a gyerek csapatba (8. osztályos korig) Burgerné Horváth Lucánál (30-5034040). Várjuk továbbá a csapataink szurkolóit is!

 • Felnőtt férfiak jelentkezését várjuk az ősszel induló akolitus képzésre. Akit érdekel ez a szolgálat, keresse Laci atyát akár a szept. 26-i pótfelvételi részleteiért, vagy egyszerűen csak jöjjön el szeptember 30-án, szombaton este 6-kor Máriabesnyőre, ahol többekkel együtt - Szent Mihály egyházközségünk tagját - Dr. Breglovics Mátét Marton Zsolt Püspök atya lektorrá avatja.

 • Örömmel adjuk hírül, hogy tavasszal létrejött Vácon egy ökumenikus életvédő imacsoport, melynek célja, hogy imádkozzon és kiálljon a megfogant emberi életekért. Szeptemberben csatlakozunk a 40 nap az Életért nemzetközi életpárti kampányhoz. 2023. szeptember 27. - november 5. között Vácon a Jávorszky Ödön Kórház szakrendelője előtt lehet imaszolgálatot teljesíteni a kijelölt napokon 8:00-17:00 óráig. Érdeklődés és jelentkezés Sréderné Devecz Valériánál személyesen vagy s.devecz.vali@gmail.com email címen.

 • A dunakeszi Szent Erzsébet Katolikus Óvodába, keresztény elhivatottságú óvodapedagógust keresünk. Önéletrajzokat a szenterzsebetovidk@gmail.com címre várjuk. Részletek:
  http://szenterzsebetovidk.hu/allashirdetes/

 • Engesztelésül Magyarországért és a békéért minden kedden délután 3 órakor imaórát tartunk a Szent Imre templomban, minden szombaton 3 órakor Szeretetláng imaórára szeretettel várjuk a kedves híveket szintén a templomba.

 • Kedves Szülők! Gyermekeitek hitéleti nevelésének sikerét nem tudja a kötelező hit és erkölcstan oktatás biztosítani. Egyértelmű tapasztalat, hogy ehhez szükség van arra is, hogy a diákok vasárnaponként szentmisére járjanak, rendszeresen gyónjanak és résztvegyenek délutáni plébániai gyerek és ifjúsági csoportjukban (közijükben, és az ifin). Kérjük együttműködéseteket abban, hogy a korosztályuknak megfelelő közösségi időponthoz igazítsátok a többi szakköröket. Kérjük, hogy a szentmiséken kívül gyertek el velük és hozzátok el évkezdő szentgyónásra őket valamelyik vasárnapi mise előtt (vagy az esti hatos alatt), vagy külön időpontra családilag bejelentkezve

 • Szent Imre plébánián gyerek és ifjúsági csoportok szeptember 11-től

  • 1-2. osztályosok közije
   szerdánként 16:15-től 17.00-ig Kápolna utca 12-ben, vagy a szülők igénye esetén a Krisztus Király Iskolában.
   Tartja Sréderné Devecz Valéria.

  • 3-4. osztályosok és elsőáldozásra felkészülést most kezdők közije
   csütörtökönként 16:30-tól 17.15-ig tartja a Szent Imre templomban.
   Tartja Sréderné Devecz Valéria.

  • 4. osztályosok és 2023. őszén elsőáldozók közije
   keddenként 17:00 órától 17.45-ig a Szent Imre Templomban.
   Tartja Sréderné Devecz Valéria.

  • 5-6. osztályosok közije
   csütörtökönként 16:30-tól 17.15-ig tartja a Szent Imre templomban
   Szabados Erika katekéta.

  • Kis ifi (6-7-(8.) évfolyam)
   Atyáink és ifisek + felnőtt segítők tartják (Kápolna utca 12.), keddenként fél 5-től.

  • Ifi narancs csoport: 8-9. évfolyam
   Péntekenként 17:00-18.15, Kápolna utca 12. - Farkas László atya, Ecseri Pál atya és Jakab Ádám ifis.

  • Ifi piros csoport: 10-11-12. évfolyam és bérmálkozók ifije
   pénteken 17:00-18.15-ig a Szent Imre Plébánián (Kápolna utca 12.) Farkas László atya, Ecseri Pál atya tartják felváltva.

  • Nagy ifi: Fiatal felnőttek (főiskolás korúak) ifije
   Kéthetente péntekenként 20:00-22:00 óráig a Szent Imre Plébánián (Kápolna utca 12.) - az egyetemisták tartják önszerveződően, papjaink alkalmi jelenlétével, velük egyeztetve.

 • Szent Mihály plébánián gyerek és ifjúsági csoportok szeptember 11-től

  • Nagycsoportos és 1-2. osztályos kicsik közije.
   keddenként 16:00 órától 17:00-ig.
   Tartja Körmendiné Király Katalin.

  • 3-4. osztályosok és elsőáldozásra felkészülést most kezdők közije
   keddenként 17:00 órától 17.45-ig.
   Tartja Körmendiné Király Katalin.

  • 4-5. osztályosok és 2023-ban elsőáldozók közije
   hétfőnként 16:45-től 17.30-ig.
   Tartja Körmendiné Király Katalin.

  • 5-6. osztályosok közije
   keddenként 18:00 órától 18.45-ig.
   Tartja Körmendiné Király Katalin.

  • Kis ifi (7-8. évfolyam)
   Csatlakoznak a közös kis ifihez keddenként fél 5-kor a Kápolna utca 12-be,
   melyet atyáink és ifiseink tartanak felnőtt segítőkkel.

  • Ifi (9-12. évfolyam)
   péntekenként 20.00-tól 21.30-ig.
   Tartják Farkas László és Ecseri Pál atyák.

 • Irodai nyitvatartás: hétfő és szerdán 9-13, péntek 13-17-ig plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 06 - 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitkát.

 • Egyházközségünk számlaszáma: Szent Imre Egyházközség, 11742104-20043647

 • Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon). A keresztelési adatokat az irodán kell bejelenteni, miután rövid felkészítőn kell részt vennie a szülőknek  és keresztszülőknek.