LITURGIKUS HETIREND

2023. november 19-től - november 26 - ig
Évközi XXXIII. vasárnap
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
nov. 19. Évközi XXXIII. vasárnap
Szegények világnapja

Perselygyűjtés a Karitász javára


8.00 szentmise
Sashalmi Sándor halálának 6. évf. emlékére.
10.30 szentmise (gitáros), gyerekmise.
Hívekért,
+Lengyel Mária édesanya
17.00 rózsafüzér
17.30 litánia
18.00 szentmise
Ujfalusy +szülőkért és +fiúk Lászlóért
 

9.00 ünnepi  szentmise
Elhunyt Erzsébetért és élő családtagokért

10.30 szentmise
Gyöngyiért 
nov. 20. HÉTFŐ    
18.00 Szentmise
 
nov. 21. KEDD
A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban En.
18.00 Szentmise
Huszár Józsefné, Kurdics Margit halálának 7. évf.
7.00 szentmise,  szentségimádás
Élő Dalmáért születésnapján
14.00 imaóra


 
nov. 22. SZERDA
Szent Cecilia szűz és vértanú En.
7.00 szentmise  

 
nov. 23. CSÜTÖRTÖK 16.30 szentségimádás
17.00 szentmise
Várkuti László halálának évf. emlékére.
18.00 szentmise
Szpiszár család elhunyt tagjaiért és elhunyt Módli Istvánért


 
nov. 24. PÉNTEK 18.00 szentmise
Pintér Imre és Németh Borbála +szülőkért és +fiai Imre és József lelki üdv.
07.00 szentmise,
szentségimádás
Tisztítótűzben szenvedő lelkekért


 
nov. 25. SZOMBAT 18.00 szentmise
Boros Jánosné, Horváth Katalin halálának 19. évf. emlékére és férje Boros János lelki üdv.

14.00 Szeretetláng imaóra
 
16.45 szentmise
Kornéliáért és családjáért
nov. 26. Vasárnap - Krisztus a világmindenség Király FŰ
Mt 25,31-46


8.00 szentmise
Bán Katalin és F. Tóth Lajos és G. Veres Erzsébet és Tóth Ferenc +szülőkért és élő családtagokért
10.30 szentmise (énekkar), gyerekmise.
Hívekért,
Hálából Orsolyáért; Major Mihály és Benczik Etelka haláluk 20 évf. és Major és Máté +és élő családtagokért
17.00 rózsafüzér
17.30 litánia
18.00 szentmise
+Nóri halálának 3. évf. és +Marietta halálának 2. évf. emlékére.
 

9.00 ünnepi  szentmise

10.30 szentmise
Nagy, Balázs, Perger és Horváth család élő és elhunyt tagjaiért. 

 

Zsoltárválasz:

Boldog az az ember, * aki li az Istent.

 

Gyóntatás: vasárnap esti 6-os szentmisék alatt, a hétköznapi szentmisék előtt 5 perccel, vasárnap 15 perccel, ha az atya nem ért oda, akkor pedig mise után a sekrestyében kell szólni. Egyéni időpont is kérhető.


 

Hirdetések - Dunakeszi Szent Imre Egyházközség
2023. november 19 - től - november 26 - ig
Évközi XXXIII. vasárnap
 

 • November 20-án hétfőn, 19.00 órakor Katekumen alkalmat tartanak atyáink, a Szent Imre Plébánián. Olyan felnőtt keresőket várunk, akik bizonytalanok a hitükben, s rengeteg kérdésük van, s ezeket szeretnék valahol feltenni, vagy, akik gyermekként nem részesültek a keresztség, az elsőáldozás vagy a bérmálás szentségében, és most szeretnének felkészülni ezek befogadására, esetleg más felekezet szerint lettek megkeresztelve, de most katolizálnának és olyanokat is, akik ugyan minden szentségben részesültek, de úgy érzik, hogy ezeken inkább “átestek”, de nem vált igazán személyessé vagy tudatossá a hitük.

 • November 21-én, kedden este 8-tól fél 10-ig minden érdeklődőt vár Laci atya a Kápolna utca 12-be a missziós plébániai két plébániás közös jövőnkről való tovább gondolkodásra. Az eddigi folyamatról szeptemberben beszámoltunk mindkét templomunkban, s mint ígértük, most folytatjuk egy előadással, mellyel Laci atya készül németországi püspökségi tanulmányútjuk tapasztalatairól szóló beszámolóval. Ez egyben a felnőtt hittan következő alkalmát is helyettesíti. Itt személyesebben reflektálunk majd a szeptemberben leadott javaslataitokra is.

 • Örömmel hirdetem, hogy a missziós plébániai folyamat során általatok megfogalmazott fontos szolgálatra, javaslatotokra, a két plébániát összefogó plébániai koordinátori és titkári feladatokra az atyáink megsegítésére megbíztuk Kulcsár-Deák Andreát, aki már eddig is nagy segítségünkre volt, fogadjátok szeretettel Őt is irodai munkatársaink között.

 • Adventi koszorúkötés a Szent Imre templomban nov. 24-én pénteken 16.30 - 19.30-ig. Díszítéshez aki tud hozzon zöldet zöldet.

 • December 3. Advent első vasárnapja RORATE szentmisék rendje a következő:
  Szent Imre Templom: Hétfő, Kedd, Csütörtök és Péntek reggel 6 órakor

 • Ifis és cserkész ottalvós ádventi sportos és lelki est: December 8-án, 19 órára várjuk a Krisztus Király Iskolába az iskolából: a 7. és 8. osztályosokat. Hatodikból csak azokat, akik plébániai hittanra, közösségbe is járnak. Várjuk továbbá a gimis és egyetemista korú valamint 6. 7. 8. osztályos ifiseket valamint a Páfrány, Jaguár, Szeder, Farkas, Bodza, Mókus, Kaktusz, Hiúz örsöt. Aki nem alszik az iskolában, érte a szülő 23 órára jöjjön az iskolához. Aki viszont itt alszik hozzon hálózsákot, polifoamot, bögrét és elég meleg ruhát, sportfelszerelést! Másnap, reggel 8 kor ér véget a program. Az eseményre előre regisztrálni kell itt:
  https://forms.gle/6dHgN36dBeQb7UDP9

 • Fiataljaink élménybeszámolót tartanak a Lisszaboni Ifjúsági Világtalálkozóról és a Dél-Koreai Cserkész Dzsemboriról december 3. vasárnap a 9 órai szentmise után a Szent Imre templomban.

 • 19-én - vasárnap egyházközségi hozzájárulást lehet fizetni a szentmisék előtt és után, irodaidőben az irodában is be lehet fizetni, de utalni is lehet: Egyházközségünk számlaszáma: Szent Imre Egyházközség, 11742104-20043647

 • A váci Piarista Gimnázium várja a 4. osztályosokat december 2-án mindkét évfolyamot nyílt napra. Ha kíváncsi vagy, milyen váci piarista diáknak lenni, hogyan telik egy nap az iskolában, miért jó ide járni, akkor az iskola szeretettel vár Téged és szüleidet ismerkedő programjaira. Részletek a plakáton és a kihelyezett szórólapokon.

 • November 19-én - vasárnap a perselygyűjtést a Karitász javára küldjük.

 • Ha támogatni szeretné a helyi Karitász karitatív munkáját - az adományokat köszönettel fogadják a kihelyezett perselybe vagy az alábbi számlaszámra utalhatnak
  Római Katolikus Egyházközség (Dunakeszi-Főplébánia)
  Számlaszámunk : CIB- 10700653-69155691-51100005 Megjegyzés: "Karitász"

 • VÁLTOZÁS: Engesztelésül Magyarországért és a békéért minden kedden délután 2 órakor imaórát tartunk a Szent Imre templomban, minden szombaton 2 órakor Szeretetláng imaórára szeretettel várjuk a kedves híveket szintén a templomba.

 • Egy imádságos lehetőségre hívunk benneteket egyházmegyénk papjaiért, püspökeiért, diakónusaiért. Kitettünk hátul az atyák és a diakónusok nevére szóló imalapokat egy imádsággal, amit aki elvisz, az a kérésünk, hogy minden nap egy hónapon keresztül imádkozzon el. Aki akar, önkéntesen hozzáadhat egy tized rózsafüzért is.

 • Minden héten kedden 9.00-10.30-ig katolikus baba-mama klubba hívjuk és várjuk az édesanyákat és a babákat. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda (Szent László u.4.) Érdeklődni lehet: Kecskeméti Hettinél, 06-20-9361-086 vagy hetti.75@t-online.hu

 • A dunakeszi Szent Erzsébet Katolikus Óvodába, keresztény elhivatottságú óvodapedagógust keresünk. Önéletrajzokat a szenterzsebetovidk@gmail.com címre várjuk. Részletek:
  http://szenterzsebetovidk.hu/allashirdetes/

 • Irodai nyitvatartás: hétfő és szerdán 9-13, péntek 13-17-ig plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 06 - 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitkát.

 • Egyházközségünk számlaszáma: Szent Imre Egyházközség, 11742104-20043647

 • Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon). A keresztelési adatokat az irodán kell bejelenteni, miután rövid felkészítőn kell részt vennie a szülőknek  és keresztszülőknek.