Támogatott tevékenység:

A Dunakeszi Szent Imre plébániaépület fűtéskorszerűsítése
és részleges nyílászáró-cseréje

Támogatási azonosító: VCA-KP-1-2021/1-000734

Támogatási összeg: 8.000.000 Ft

Kedvezményezett neve:
Szent Imre Alapítvány Közhasznú Szervezet

Támogatóneve:
Miniszterelnökség,
illetve a nevében és képviseletében kezelő szervként eljáró
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.


 

A Szent Imre Egyházközség tulajdonában lévő, 2120 Dunakeszi, Kápolna utca 12. sz. alatt található plébániaépület eredeti meglévő nyílászárói és már több mint 30 éves fűtési rendszere nagyon korszerűtlen volt. Eredetileg 6 darab ablak kicserélését és a fűtési rendszer korszerűsítését terveztük megvalósítani. Az árajánlatok beérkezése után azonban világossá vált, hogy a nagy méretű, bonyolult, szegmens ívű ablakok cseréje nagyobb költségráfordítással lehetséges, mit gondoltuk, ezért 3 db ablak cseréjét és a fűtési rendszer korszerűsítését tudtuk a támogatási forrásból megvalósítani. A támogatás felhasználásával 3 db nagyon rossz műszaki és esztétikai állapotú ablak került kicserélésre, valamint új gázkazán a hozzá tartozó megfelelő kéménnyel került beépítésre. A fejlesztés által az épület állapota javult, komfortosabb lett és külső megjelenése is szebbé vált. Az energia-felhasználás és ezáltal a rezsi költségek csökkentek, ami az idő közben jelentősen megemelkedett rezsiköltségek tekintetében nagyon pozitív változás. A korszerű fűtési rendszerrel elkerülhetők lesznek a gyakori meghibásodások és javítási költségek.