LITURGIKUS HETIREND

2024. március 24 - március 31-ig
Virágvasárnap
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
márc. 24. Urunk szenvedésének vasárnapja-
Virágvasárnap
Mk 15,1-39 
 


8.00 szentmise
Hálából Gergőért

10.30 Ünnepi szentmise
Hívekért,
Judit megtéréséért és családfa gyógyulásáért
17.00 Rózsafüzér
17.30 litánia
18.00 szentmise
Kálmán László halálának 25. évf. emlékére
 

9.00 szentmise
Szeretettel Erikáért

10.00 Barkaszentelési körmenet az óvodától indul,
Ünnepi Szentmise -
passióval a templomban
Hívekért
Eszes és Podlovics Család élő és elhunyt tagjaiért
  
márc. 25. Nagyhétfő

 


 

18.00 szentmise
Az abortusz megszűnéséért, a családokért, hogy vállalják a megfogant életet, az életvédő szervezetekért
 
márc. 26. Nagykedd 18.00 szentmise
Diósi Dániel gyógyulásáért;
Hálából László atya születésnapja alkalmából

7.00 szentmise
Hálából Laci atya születésnapján
majd
csendes szentségimádás 
márc. 27. Nagyszerda

7.00 szentmise

 

 
márc. 28. Nagycsütörtök 18.00 utolsó vacsora szentmiséje,
19.20 Virrasztás és búcsúbeszéd
20.00 imaóra
18.00 utolsó vacsora szentmiséje,
19.20 Virrasztás és búcsúbeszéd


 
márc. 29. Nagypéntek 17.00 keresztút
18.00 Igeliturgia kereszt-hódolattal
20.30 virrasztás nagypénteki stációkkal

15.00 keresztút
18.00 igeliturgia kereszt-hódolattal 
márc. 30. Nagyszombat

20.00 tűzszentelés, feltámadási szentmise körmenettel

20.00 tűzszentelés, feltámadási szentmise körmenettel
 
márc. 31. Húsvétvasárnap,
Urunk feltámadása
Lk 24,13-35 
 


8.00 szentmise
10.30 Feltámadási Szentmise
16.30 imaóra
17.00 Rózsafüzér
17.30 zsolozsma
18.00 szentmise
 

9.00 Feltámadási szentmise

10.30 Feltámadási Szentmise
Hívekért


12.30 Feltámadási Szentmise

 

 

Zsoltárválasz:

Istenem, Istenem, * miért hagytál el engem?

 

Gyóntatás: vasárnap esti 6-os szentmisék alatt, a hétköznapi szentmisék előtt 10 perccel, vasárnap 20 perccel, ha az atya nem ért oda, akkor pedig mise után a sekrestyében kell szólni. Egyéni időpont is kérhető.

 

Hirdetések - Dunakeszi Szent Imre Egyházközség
2024. március 24 - március 31 ig
Virágvasárnap
 

 • Gyümölcsoltó Boldogasszony Ünnepét a nagyhét végett, április 8-án, hétfőn ünnepeljük!

 • A Szent Mihály Karitász Csoport nevében hálásan köszönjük a Szent Mihály és Szent Imre közösségnek a húsvéti ,,Tartós Szeretet" élelmiszergyűjtési akciónkra beérkező felajánlásokat! Idén a Szent Erzsébet Katolikus Óvoda is csatlakozott gyűjtésünkhöz amit szintén hálásan köszönünk! Összesen 362 kg tartós élelmiszer és 233.705 Ft érkezett, aminek köszönhetően önkénteseink 22 családnak készítettek és juttattak el élelmiszercsomagot. A hajléktalanok köszönetét is szeretnénk tolmácsolni a Cursillo fiúcsapatnak a felajánlott és kiszállított meleg ebédért!

 • Nagy örömmel hirdetjük, hogy elkészült egyházközségeink új honlapja a www.keszikat.hu.
  Szeretnénk megköszönni a honlap teljesen ingyenes programozását Hartl József testvérünknek, és köszönjük a médiás csapatnak a koncepció terv, a design kialakítás és a tartalmakban nyújtott segítséget. Ez az új honlap másfél éves közös munka során született, amiben 10-12 ember vett részt, mindhárom dunakeszi plébániáról, és így jött létre egy közös domain név alatt a www.keszikat.hu.
  Annak ellenére, hogy nagyon sok munka van benne, mi is tudjuk, hogy sok hibát fogtok találni a honlapban, mégis azt kérjük, hogy ne kritikusan, hanem hálával szemléljétek. Például a beépített naptár csak fokozatosan lesz feltöltve tartalommal. Önkéntesek és atyáink csinálták szabadidejükben, így kérjük türelmeteket, javításra kerül szép lassan, amire energiánk lesz, valamint az élő működtetéshez majd kérjük ráfordítható időtök felajánlását is, aki szívesen segítene..
  Külön köszönjük Szarka Zsoltnak, hogy hosszú évek óta lelkiismeretesen működteti a www.alagiplebania.hu honlapot, amit egyelőre fenntartunk még egy kis ideig, amíg át nem térünk az új honlap használatára. Köszönjük Zsoltnak az új honlap kialakításában nyújtott segítségét is.

 • A lelki adoptálók közössége szeretettel vár régi és új tagokat, akik vállalják, hogy 9 hónapon keresztül egy rövid napi imát és egy tized rózsafüzért imádkoznak, azért a gyermekért, aki már megfogant, de élete abortusz miatt veszélyeztetve van.
  Az ünnepélyes ígérettétel 2024.április 8-án, hétfőn a Szent Imre templomban lesz. du. 18.00 órától. Jelentkezni lehet írásban: s.devecz.vali@gmail.com
  Jelentkezési határidő az előkészületek miatt: 2024. március 31. "Minden élet Isten tervében van" (Szent II.János Pál Pápa) Itt egy kis kedvcsináló hangoskönyvbe olvashattok bele: https://read.bookcreator.com/TVlYxQrStdgy1QuQ414ukJ4ctsC2/w_vghT9aSDG68uR-Rbbtwg/cKN9H-l3T8yxT_f9sPdfJA

 • Kérjük, hogy azoknak az idősebb vagy beteg Testvéreinknek a családtagjai, akik már nem tudnak eljönni vasárnaponként a szentmisére, jelentkezzenek a plébánián, ha hozzátartozójuk szívesen venné, hogy húsvét előtt, vagy akár havonta elsőpéntekenként meglátogassuk otthonukban és elvégezhessék a szentgyónásukat és szentáldozásukat.

 • Nagyheti szertartások a Szent Imre Templomban:
  - Nagycsütörtök: 18.00 utolsó vacsora szentmiséje, 19.20 Virrasztás és búcsúbeszéd
  - Nagypéntek: 15.00 keresztút, 18.00 nagypénteki igeliturgia kereszthódolattal
  - Nagyszombat: 20.00 tűzszentelés, feltámadási szentmise körmenettel
  - Húsvétvasárnap: 9.00 órakor és 10.30-kor feltámadási szentmise
  - Húsvéthétfő: 9.00 húsvéti szentmise
  Kápolnában:
  - Húsvétvasárnap: 12.30-kor feltámadási szentmise

 • Sok felnőtt és gyerek ministránsra lesz szükség Virágvasárnap, Nagycsütörtökön, Nagypénteken, Nagyszombaton. Az alábbi űrlapon látjátok a ministránspróbák időpontját légy szíves iratkozzatok fel! https://docs.google.com/spreadsheets/d/1SF2hjfSLCV1pKEaJuXjcH7Ep6VpDFo2u/edit?usp=drive_link&ouid=117425337813149149406&rtpof=true&sd=true

 • A nagyszombati Szent Sír őrzésre 9:00-18:00-ig itt tudtok feliratkozni: https://docs.google.com/spreadsheets/d/19TFJWa7kLpngn70xV6g2WIN1jV3XGPe8/edit#gid=340448656

 • Minden héten kedden 9.00-10.30-ig katolikus baba-mama klubba hívjuk és várjuk az édesanyákat és a babákat. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda (Szent László u. 4.) Érdeklődni lehet: Kecskeméti Hettinél: hetti.75@t-online.hu

 • Március 25-én hétfőn este 7-kor Katekumen alkalom lesz a Szent Imre Plébánián. A következő felnőtt hittan április 16-án kedden este 8-kor lesz. Téma: Tekintély vagy engedelmesség? Az Úr napjának megszentelése.

 • Engesztelésül Magyarországért és a békéért minden kedden délután 2 órakor imaórát, minden szombaton 2 órakor Szeretetláng imaórát tartunk a Szent Imre templomban.

 • Augusztus 12-től 16-ig ifjúsági zarándoklatot szervezünk Boldog Carlo Acutis nyomában Milánóba és Assisibe, ahol megtekintjük épen maradt testét. Repülővel megyünk, gondoskodunk a fiatalok napi háromszori étkezéséről is, csak az első napra kell, hogy hozzanak maguknak reggelire és ebédre való csomagot. A programnak van egy fakultatív része, ahol két program közül lehet választani: Vagy a San Siro (AC Milan) Stadionba (Giuseppe Meazza Stadion) lehet ellátogatni, vagy a Dómot, a Leonardo da Vinci Nemzeti Tudományos és Technológiai Múzeumot és Az utolsó vacsora festményt lehet megtekinteni. Az öt nap (repülővel, szállással, teljes ellátással és belépőkkel) várható költsége 200.000 Ft, melyre akár 100.000 Ft támogatás is igényelhető az alábbi űrlapon. 18 év alattiak esetében csak a szülői regisztráció számít érvényesnek. A jelentkezők alsó korhatára, akik idén fejezik be a nyolcadik osztályt felső korhatár 29 év.
  Jelentkezési határidő: 2024. március 31.

  https://forms.gle/LRxcLHpfRBmMqN2E6

 • Ifis plébániaavató ottalvós lelki és csapatépítő hétvégét tartunk április 6. szombat este 6 órától április 7. vasárnap délután 3-ig a felújított Szent Mihály Plébánián. Mi lehetünk az elsők, akik ott alszanak. Vacsorát, nassolnivalót hozzatok magatokkal, reggeliről és ebédről gondoskodunk. Nyolcadikos, középiskolás, főiskolás és felnőtt fiatalokat várjuk. Bérmálkozóknak ez a felkészülés része. Regisztrálni az alábbi űrlapon kell lehetőleg húsvétig, de legkésőbb április 3. szerda éjfélig. Részvételi díj 2000 Ft/fő.:
  https://forms.gle/8HcsYRMndR1WJgYXA

 • Május 20-án, Pünkösdhétfőn két-egyházközségi buszos zarándoklatot szervezünk Bakonybélre. Részletekkel később jelentkezünk.

 • A Szent Erzsébet Katolikus Óvoda megnyitotta a 2024/2025-ös nevelési évre történő jelentkezési időszakát. A jelentkezési információk a honlapon megtekinthetőek: Dokumentumok-Óvodai jelentkezés résznél. http://szenterzsebetovidk.hu

 • Aki a katolikus oviba (esetleg iskolába) szeretne plébánosi ajánlást kérni tőlünk, töltse ki az alábbi űrlapot: https://forms.gle/fXtv7D4gHmDUPyjx5, majd itt foglalhat februári időpontokat, s küldje el az időpontfoglaló alján jelzett iratokat és adatokat a találkozás előtt 3 nappal:
  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dJUg2qMgNbN2C49cX86l52uGbLhtnXj6/edit#gid=1093773614

 • A dunakeszi Szent Erzsébet Katolikus Óvodába, keresztény elhivatottságú óvodapedagógust keresünk. Önéletrajzokat a szenterzsebetovidk@gmail.com címre várjuk. Részletek: http://szenterzsebetovidk.hu/allashirdetes/

 • Marton Zsolt megyéspüspök úr műtétje miatt Varga Lajos segédpüspök úr jön hozzánk és 2024. április 13-án szombaton 16:00 órakor ünnepi Szentmisét mutat be a Szent Mihály-plébániatemplomban, majd ezt követően megáldja a Dunakeszi-Főplébánia felújított plébánia épületét.

 • Megvannak a nyári táborok időpontjai:

  • Bárka napközis tábor: július 1-5. (Jelentkezési határidő: március 31.)
   https://forms.gle/AeyfPio5DxQ9sT1cA

  • Szent Imre napközis tábor: július 15-19. (Jelentkezési határidő: március 31.)
   https://forms.gle/emwFxRCYbRNGVLkx8

  • Egyházmegyei fiútábor: július 15-19. - jelentkezési link később 

  • Bárka Kalandtábor: július 29-augusztus 2.- jelentkezés lezárult

  • Szent Imre családtábor: augusztus 5-10. (hétfőtől-szombatig) Balatonalmádi - már várólista van

  • Szent Mihály családtábor: augusztus 4-8. (vasárnaptól-csütörtökig) Hercegkút (Jelentkezési határidő: március 31.) -
   https://forms.gle/SBCN69AUXt9bpVpy6

  • Nyári ifis elutazós zarándoklat: augusztus 12-16. Milánó-Assisi. (Jelentkezési határidő: március 31.) https://forms.gle/LRxcLHpfRBmMqN2E6

 • Egyházközségi hozzájárulást a továbbiakban az irodában is be lehet fizetni iroda - időben de utalni is lehet, Kérjük szíves hozzájárulásotokat Plébániánk és Templomunk fenntartásához. Köszönettel.
  Új számlánk a CIB BANK-nál:
         Szent Imre Egyházközség: 10700653-68353267-51100005

 • Irodai nyitvatartás: hétfő és szerdán 9-13, péntek 13-17-ig plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 06 - 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitkát.

 • Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon).

 • A keresztelési adatokat az itt (https://www.keszikat.hu/ugyintezes/szent-imre-es-szent-mihaly-plebania/kereszteles) jelzett űrlapok kitöltése után személyesen irodaidőben kell egyeztetni, s ott kell leadni a szükséges okmányokat (pl. szülők, keresztszülők keresztlevele vagy keresztelési emléklapja), ezt követően egyszeri felkészítőn kell részt vennie a szülőknek és keresztszülőknek.