LITURGIKUS HETIREND

2024. május 12 - május 19-ig
Húsvét VII. vasárnapja
 

    Szent Mihály-
templom
Szent Imre-
templom
Nepomuki
Szt. János-
kápolna
máj. 12. Húsvét VII. vasárnapja
Urunk mennybemenetele
Mk 16,15-20 


8.00 Szentmise
Holovics Imre és Bán Katalin +szülők lelki üdvéért
10.30 Szentmise
Hálából Kisgyermekes családcsoport tagjaiért
17.00 Rózsafüzér
17.30 Litánia
18.00 Szentmise
+Bence halálának 6. évf. emlékére

9.00 Szentmise
Élő hozzátartozókért
10.00 Májusi litánia
10.30 Szentmise
Hívekért. Hálából a Kisgyermekes családcsoport tagjaiért
Gyerekmise 
máj. 13. Hétfő
Fatimai Boldogságos Szűz Mária


 


 

18.00 Szentmise

 
máj. 14. Kedd 17.40 Litánia
18.00 szentmise

7.00 Szentmise
majd
csendes Szentségimádás 
máj. 15. Szerda

7.00 Szentmise
7.40 Litánia

 

 
máj. 16. Csütörtök
Nepomuki Szent János áldozópap és vértanú
Kápolnánk búcsú ünnepe
16.10 Litánia
16.30 Szentségimádás
17.00 Szentmise
Tibike halálának évf. emlékére
 
 
17:45 Litánia
18.00 Szentmise
Kápolnánk búcsú ünnepe
 
máj. 17. Péntek
Avilai Szent János áldozópap és egyháztanító - en.
17.40 Litánia
18.00 Szentmise
Családfa gyógyulásáért

7.00 Szentmise
7.40 Litánia
7.55-8.30 csendes Szentségimádás 
máj. 18. Szombat

17.40 Litánia
18.00 Szentmise
F. Tóth Ferenc és neje Erzsébet + szülők és + gyermekeik lelki üdv 

16.45 Szentmise
Hálából születésnapra
20.00 - 21.00 Szentségimádás

 
máj. 19. Pünkösdvasárnap
Jn 16,12-15 


8.00 Szentmise
10.30 Szentmise
17.00 Rózsafüzér
17.30 Litánia
18.00 Szentmise
 

9.00 Szentmise
Farkas és Pollreisz család élő és elhunyt tagjaiért
10.00 Májusi litánia
10.30 Szentmise
Hívekért
  

 

Zsoltárválasz:

Ujjongás közt ment föl Isten, * az Úr égbe emelkedett harsonaszóval.

 

Gyóntatás: vasárnap esti 6-os szentmisék alatt, a hétköznapi szentmisék előtt 10 perccel, vasárnap 20 perccel, ha az atya nem ért oda, akkor pedig mise után a sekrestyében kell szólni. Egyéni időpont is kérhető.

 

Hirdetések - Dunakeszi Szent Imre Egyházközség
2024. május 12 - május 19-ig
Húsvét VII. vasárnapja
 

 •  Jövő vasárnap, május 19-én már Pünkösdvasárnap lesz. Pünkösdhétfőn reggel 7 órakor a Szent Mihály templomban lesz Szentmise.

 • Mint dunakeszi missziós plébánia (Szent Mihály és Szent Imre egyházközségek együtt) szeretnénk egy olyan ingyenes vacsorával egybekötött programsorozatot elindítani, ahol szuper előadásokat nézünk meg és jó hangulatban, baráti légkörben beszélgetünk a keresztény hit alapjairól, az élet nagy kérdéseiről. Ezt Alpha-nak nevezzük.
  Ezekre az alkalmakra kifejezetten CSAK olyan embereket szeretnénk meghívni, akik még keresők, vagy akik még nem járnak templomba vagy templomba néha-néha járnak, de közösségbe nem, vagy szeretnék felfedezni a kereszténységet.
  Ehhez sok segítőre lesz szükségünk, többféle területre (csoportvezetés, pakolás-takarítás, imaháttér) lehet alkalmanként is jönni segíteni, de megköszönjük, ha végig tudtok szolgálni.
  Szeptember közepétől 12 hétig tart, hetente egy este.
  Ha háttérszolgálóként most nincs lehetőségetek csatlakozni, apostolként akkor is tudtok segíteni, hogy megszólítsuk a környezetünkben élő kereső, templomba nem járó ismerőseinket!
  Jelentkezés link: https://forms.gle/D3FdLkFwcH7SbN7B9

 • Szeretettel várjuk a 2024. őszén, vagyis a most felkészülő elsőáldozó gyermekeket édesanyjukkal mindkét plébániáról egy közös szülői értekezletre május 14-én, kedden este 7 órára a Szent Mihály templomba. Ez az első gyónásra és elsőáldozásra való felkészülésnek fontos része, így mindenkire számítunk!

 • Május 14-én, kedden este 8-kor felnőtt hittan lesz a Szent Imre Plébánián.

 • Engesztelésül Magyarországért és a békéért minden kedden és szombaton délután 3 órakor imaórát tartunk a Szent Imre templomban.

 • Idősebbek bibliaórája következő alkalma 2024. május 15-én, szerdán 15 órakor lesz. Téma: Pünkösdvasárnap evangéliuma: Jn 15,26-27; 16,12-15

 • Május 20-án, Pünkösd-hétfőn két-egyházközségi buszos zarándoklatot szervezünk Bakonybélre.
  Jelentkezni itt lehet: https://forms.gle/cQQVyUu3Jj7VddJ69, valamint
  - A Szent Imre templom sekrestyéjében, vagy a Kápolna utcai irodában iroda időben.
  - Erzsikénél a Szent Mihály templom sekrestyéjében.
  A jelentkezés a befizetéssel válik érvényessé, melynek határideje: 2024. május 15.
  A program költsége: Felnőtt: 6030 Ft, Diák, nyugdíjas: 5.830 Ft
  Program:
     7.30: indulás a Szent Imre Templomtól
     7.45: indulás Szent Mihály Templom elől
     10.30: Megérkezés
     10.45: Idegenvezetés
     12.00: Imaóra
     12.45: Szentmise
     13.45: Szabadprogram (hozott ebéd elfogyasztása, többi látnivaló megtekintése)
     15.30: Szentkút Kápolna megtekintése (örömút) végzése
     Kb. 17.00-kor indulás haza

 • Az ökumenikus kerekasztal sorozat következő alkalmára 2024. május 23-án csütörtökön 19 órai kezdettel kerül sor evangélikus testvéreinknél (evangélikus templom). A rendezvény témája a közösségek lesznek. A résztvevők Chikán Katalin evangélikus lelkész, Farkas László plébános, Kodácsy Tamás református lelkész. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

 • A KÉSZ szervezésében Zarándoklatot szervezünk, május 25-én Alsóbodokra az Esterházy János Zarándokcentrumba (Dávid Zsuzsa fogad bennünket), boldoggá avatásáért ajánljuk fel.
  Az utazás költsége 6000 forint / fő buszköltség és mindenki hozzon magával valamennyi eurót Léván a múzeumi belépőre (dolgozóknak 4 euró, nyugdíjasoknak, diákoknak 2 euró.)
  Étkezés az batyus, tehát mindenki maga oldja meg.

  • 7.30-as indulás Dunakesziről, 2 helyen vennénk fel az utasokat: Szent Imre templomnál és Szent Mihály templomnál és a Jézus Szíve templomnál a buszmegállóban. Jelentkezők esetén megállunk Gödön és Szödligeten is a 2-es út mentén, Vác felé megbeszélt buszmegállókban.

  • Az úticél Alsóbodok, Esterházy János Zarándokcentrum, kb. 10 órára érkezünk meg egy rövid megálló beiktatásával.

  • Szentmise (Esterházy János boldoggá avatásáért) és a zarándokközpont megnézése.

  • Hazafelé bemennénk Lévára a múzeumba és egy városnézést követően indulnánk vissza Dunakeszire

  • A hazaérkezés max. 19 órára lenne

  Regisztráció, jelentkezés: https://forms.gle/jsCbzEMGmM6EipoJ7

  Május 26-án, vasárnap a Szent Imre és a Szent Mihály templomban az összes szentmise után lehetőség lesz, hogy a templomba járó testvérek támogassák fiataljaink Boldog Carlo Acutis nyomában tett olaszországi zarándoklatát süteményes csomagokért cserébe adott adományukkal, amit a dunakeszi fiatalok kiutazására fordítunk. Dunakeszin a Szent Mihály Karitász csoport vállalta ezt a szolgálatot, hogy amennyiben a fiatalok, illetve a hívek sütnek süteményt, azt egységcsomagokra bontják és a vasárnapi szentmisék után mindkét templomban felkínálják, számotokra gyűjtést szervezve. Tőletek csak annyit kérünk, hogy aki csak teheti süssön egy tálca sós vagy édes süteményt és május 25-én, szombaton 13 és 15 óra között hozza be a Dunakeszi Szent Mihály Plébániára, Szent István utca 41. Köszönjük a Karitász csoport segítségét.

  2024. július 15-19. között hívunk és várunk a Váci Egyházmegyei „Embert a fedélzetre!” táborba minden 10. évét betöltött 20 év alatti lelkes fiú ministránst, illetve a plébániai életben jelen lévő fiatalokat. Klassz programokra, foglalkozásokra számíthattok, melyek életkor szerinti bontásokban fognak zajlani atyákkal, kispapokkal, s hasonló mentalitású fiatalokkal! A tábor helyszíne a Váci Piarista Kollégium lesz, az étkezéseket az új PüspökVác Rendezvényközpont biztosítja. A tábor önköltsége, amit a résztvevőnek kell fizetni 15.000 Ft.
  Jelentkezni itt lehet: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc7-XiU59OdtSKsnN89YXP7XAux8Jo8E2vedJ8U6UI-kf5pkA/viewform

 • A dunakeszi Szent Erzsébet Katolikus Óvodába, keresztény elhivatottságú óvodapedagógust keresünk. Önéletrajzokat a szenterzsebetovidk@gmail.com címre várjuk. Részletek: http://szenterzsebetovidk.hu/allashirdetes/

 • Minden héten kedden 9.00-10.30-ig katolikus baba-mama klubba hívjuk és várjuk az édesanyákat és a babákat. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda (Szent László u. 4.) Érdeklődni lehet: Kecskeméti Hettinél: hetti.75@t-online.hu

 • Elérkezett az ideje hogy SZJA-ja 1%-áról rendelkezzünk kérjük, hogy a saját alapítványunk javára rendelkezzünk. A nyilatkozattevő nyomtatványra a következőket kérjük ráírni:
  Az alapítványunk neve: Szent Imre Alapítvány Közhasznú Szervezet.
  Adószáma: 18683370-1-13
  A másik 1%-ot pedig a 0011 Magyar Katolikus Egyház részére.

 • Egyházközségi hozzájárulást a továbbiakban az irodában is be lehet fizetni iroda - időben de utalni is lehet, Kérjük szíves hozzájárulásotokat Plébániánk és Templomunk fenntartásához. Köszönettel.
  Új számlánk a CIB BANK-nál:
         Szent Imre Egyházközség: 10700653-68353267-51100005

 • Irodai nyitvatartás: hétfő és szerdán 9-13, péntek 13-17-ig plebania.alag@gmail.com továbbra is lehet hívni a 06 - 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitkát.

 • Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (a 20-823-1719-es számon Laci atyát, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon).

 • A keresztelési adatokat az itt (https://www.keszikat.hu/ugyintezes/szent-imre-es-szent-mihaly-plebania/kereszteles) jelzett űrlapok kitöltése után személyesen irodaidőben kell egyeztetni, s ott kell leadni a szükséges okmányokat (pl. szülők, keresztszülők keresztlevele vagy keresztelési emléklapja), ezt követően egyszeri felkészítőn kell részt vennie a szülőknek és keresztszülőknek.