Programok a Plébánián
 

 
További programok a Plébánián
 
Programok Időpont, Helyszín
Szentségimádás a templomban 2018. december 2. vasárnap, 10:00-18:00
Szent Imre templom
Rorate szentmisék, adventi időben 2018. december kedd, szerda, péntek, 6:00
Szent János kápolna, Szent Imre templom
Apakör 2018. december 8. csütörtök, 20:00
Plébánia
Adventi jótékonysági vásár 2018. december 11. kedd, 16:00-18:00
Szent Erzsébet Katolikus Óvoda
Szent Rita női kör 2018. december 12. szerda, 8:00
Szent Erzsébet Katolikus Óvoda
Adventi lelkigyakorlatos esték 2018. december 20. 21. 22. cs. p. szo.
Szent Imre templom
A gyermekek karácsonyi misztériumjátéka 2018. december 24. hétfő, 16:00
Szent Imre templom
Szent Rita női kör 2019. január 16. szerda, 20:00
Szent Erzsébet Katolikus Óvoda
Szent Margit zarándoklat a Margitszigetre 2019. január 19. szombat, 9:54
Dunakeszi nagyállomásról induló vonat
Házasság Hete: „Randevú egy életen át”
Beszélgetés egy ismert dunakeszi házaspárral
2019. február 14. csütörtök, 19:00
VOKE Művelődési Ház
Zágoni Balázs: A PÜSPÖK REGGELIJE című, Márton Áron, erdélyi püspök életéről, karizmatikus személyiségéről szóló dokumentumfilmjét vetítjük a rendező jelenlétében 2019. február 20. szerda, 18:00
Plébánia
Egyházközségi fórum 2019. február 25. hétfő, 18:00
Plébánia
Töviskoszorú kötés a plébánián 2019. március 5. kedd, 18:00
Plébánia
Hamvazószerda 2019. március 6. szerda, 18:00
Református templom
Egy hiteles ember c. dokumentum film vetitése Ferenc pápáról 2019. március 14. csütörtök, 18:00
Plébánia
Nagyböjti lelkigyakorlat
Bellovics Gábor SJ -jezsuita paptestvér vezetésével
2019. április 5., 6., 18:00
Református templom
Kézműves délután a plébánián 2019. április 6. szombat, 15:00
Plébánia
Apakör 2019. április 11. csütörtök, 20:00
Plébánia
A HÚSVÉTI SZENT HÁROMNAP – a plébániatemplomban
(SACRUM TRIDUUM PASCHALE)

NAGYCSÜTÖRTÖK, ünnepi szentmise az utolsó vacsora emlékére

NAGYPÉNTEK, az Úr szenvedésének ünneplése

NAGYSZOMBAT, húsvét vigíliája
 


 

2019. április 18. csütörtök, 18:30

2019. április 19. péntek, 18:30

2019. április 20. szombat, 20:00
Szent Imre templom

Apakör 2019. május 2. csütörtök, 20:00
Plébánia
Lovaregyleti kápolna búcsúja, Nepomuki Szent János ünnepe 2019. május 16. csütörtök
Szent János kápolna
Elsőáldozás 2019. május 19. vasárnap, 10:30
Szent János kápolna
A Szent Imre plébániatemplom berendezése 2019. május 25. szombat, 8:00
Szent Imre templom
Apakör 2019. június 6. csütörtök, 20:00
Plébánia
VILÁGMÉRETŰ SZENTSÉGIMÁDÁS 2019. június 22. szombat, 18:00-20:00
Szent Imre templom

Orgonahang-verseny a templomszentelés alkalmából
(orgonahangverseny meghívó)

2019. július 6. szombat, 19:00
Szent Imre templom
Templomszentelés
(templomszentelés meghívó)
2019. július 7. vasárnap, 18:00
Szent Imre templom
Egyházközségi hittanos, napközis tábor 2019. július 15-19
Szent Erzsébet Katolikus Óvoda
Egyházközségi család-tábor 2019. július 31. - augusztus 4.
Balatonlelle
Egyházmegyénk kinevezett püspökének, Marton Zsolt atyának püspökké szentelése 2019. augusztus 24. szombat
váci székesegyház
Apakör 2019. szeptember 5. csütörtök, 20:00
Plébánia
Indul a felnőtt katekézis és bibliaóra a plébánián 2019. szeptember 9. hétfő, 18:30
Plébánia
Veni Sancte 2019. szeptember 15. vasárnap, 09:00
Szent Imre templom
Ifjúsági hittan 2019. szeptember 27. péntek, 18:00 szentmise után
Szent Imre templom
Gyermekek részére rózsafüzér készítés 2019. szeptember 28. szombat, 15:00
Plébánia
Szent Mihály búcsú közös megünneplése 2019. szeptember 29. vasárnap, 10:30
Szent Mihály templom
KÉSZ program:
Paskó Csaba atya, a délvidéki Kelebia plébánosa Mi fán terem a szakács? címmel mutatja be gyermekeknek készült szakácskönyvét.
2019. október 1. kedd, 18:30
Krisztus Király Római Katolikus Általános Iskola
Őszi Nagymarosi Ifjúsági Találkozó 2019. október 5. szombat
Nagymaros
Vonatos, gyalogos vártúra a kivilágított fővárosba, a Budai várba 2019. október 11. péntek este
 
Egész napos szentségimádás 2019. október 13. vasárnap, 10-18
Szent Imre templom
Szent Rita kör 2019. október 16. szerda, 20:00
Szent Erzsébet Katolikus Óvoda
80 éves a Szent Imre Plébánia!
  Hálaadó szentmise
2019. október 31. csütörtök, 18:00
Szent Imre templom
MINDENSZENTEK FŐÜNNEPE
   főünnepi szentmise (Kossuth Rádió közvetíti)
   ökumenikus istentisztelet elhunytjainkért
2019. november 1. péntek
  10:00, Szent Imre templom
  17:00, városi temető
Szent Imre búcsú 2019. november 5. kedd
2019. november 10. vasárnap, 10:00
Szent Imre templom
Apakör 2019. november 7. csütörtök, 20:00
Plébánia
Szent Rita kör 2019. november 13. szerda, 20:00
Szent Erzsébet Katolikus Óvoda
Szent Erzsébet-bál 2019. november 16. szombat,
Radnóti Miklós Gimnázium
KÉSZ program:
Mohay Bence, újságíró, riporter, az M4 Sport műsorvezetője "Cél, kereszt. Egy sportriporter mindennapjai" címmel tart beszélgetéssel egybekötött előadást
2019. november 21. csütörtök, 18:30
Plébánia
Világméretű szentségimádás Krisztus Király főünnepének előestéjén (NEK) 2019. november 23. szombat, 17:00
Szent Imre templom
Adventvasárnap előesti szentmise, ünnepélyes adventi gyertyagyújtással 2019. november 30. szombat,
Szent Imre templom
Szent Rita kör 2019. december 11. szerda, 20:00
Szent Erzsébet Katolikus Óvoda




A szentmisék rendje
 
Hétfő Szent János Kápolna 18.00
Kedd Szent János Kápolna 18.00
Szerda Szent János Kápolna 18.00
Csütörtök Szent Imre Templom 18.00
Péntek Szent Imre Templom 18.00
Szombat Szent Imre Templom 18.00
Vasár- és ünnepnap Szent Imre Templom
Szent János Kápolna
09.00 és 18.00
10.30

 



Hitoktatás a 2019-2020-as tanévben

Óvodások és Iskolások

Templomi hitoktatás

  • elsőáldozók hittan órája a plébánián: hétfőn  16:30-tól

  • 1-2. osztályosok hittan órája az óvodában: szerdán  16:30-tól

  • 4-8.osztályosok hittan órája a templomban: pénteken  16:30-tól

  • ifjúsági hittan templomban (kéthetente): pénteken a 18:00 szentmise után

 

 

 


Felnőttek

Felnőtt Bibliaóra és felnőtt katekézis: Minden hétfőn 18.30-tól 19.30-ig a plébánia közösségi termében, hetente váltakozva.

 



Összesítő táblázat, ismétlődő programokkal
 
  Program Helyszín Időpont
Hétfő

Szentmise
Bibliaóra

Szent János Kápolna
Szent György  terem

18.00
18.30

Kedd

Szentmise

Szent János Kápolna

18.00

Szerda

Szentmise

Szent János Kápolna

18.00

Csütörtök

Szentmise

Szent Imre Templom

18.00

Péntek

Szentmise

Szent Imre Templom

18.00

Szombat

Szentmise

SSzent Imre Templom

18.00

Vasárnap

Szentmise
Szentmise
Szentmise

Szent Imre Templom
Szent János Kápolna
Szent Imre Templom

9.00
10.30
18.00

Helyszínek:

Szent Imre Templom:  Szent Imre tér

Szent János Kápolna:   Kápolna u. 6.

Szent György terem:    Kápolna u. 6.