Programok a Plébánián
 

 
További programok a Plébánián
 
Programok Időpont, Helyszín
Adventvasárnap előesti szentmise, ünnepélyes adventi gyertyagyújtással 2019. november 30. szombat, 18:00
Szent Imre templom
Roráte szentmisék, adventi szent időben 2019. december 2. 4. 6. hétfő, szerda, péntek, 6:00
Szent János kápolna, Szent Imre templom
Csoportos látogatás tárlatvezetéssel „Az Oltáriszentség tisztelet Magyarországon” című kiállításra a Pesti Vigadóban 2019. december 4. szerda, 17:00
 
Apakör 2019. december 5. csütörtök, 20:00
Plébánia
Adventvasárnap előesti szentmise, ünnepélyes adventi gyertyagyújtással 2019. december 7. szombat, 18:00
Szent Imre templom
Roráte szentmisék, adventi szent időben 2019. december 9. 11. 13. hétfő, szerda, péntek, 6:00
Szent Imre templom, Szent János kápolna, Szent Imre templom
Szent Rita kör 2019. december 11. szerda, 20:00
Szent Erzsébet Katolikus Óvoda
Jótékonysági est a Kárpátalján működő beregszászi főiskola diákjai számára 2019. december 13. péntek, 18:00
Szent Imre templom
Adventvasárnap előesti szentmise, ünnepélyes adventi gyertyagyújtással 2019. december 14. szombat, 18:00
Szent Imre templom
A cserkészcsapat hagyományos adventi vására 2019. december 15. vasárnap, 9:00 szentmise után
Szent Imre templom
Roráte szentmisék, adventi szent időben 2019. december 16. 17. 18. 19. h, k, sze, csü, 6:00
Szent János kápolna, Szent Imre templom
80. évforduló
Ökumenikus istentisztelet
Marton Zsolt megyéspüspök mutat be szentmisét
Zenés áhítat, szentségimádás és szentmise
 

2019. december 19. csütörtök, 18:00
2019. december 20. péntek, 18:00
2019. december 21. szombat, 17:00
Szent Imre templom
Adventvasárnap előesti szentmise, ünnepélyes adventi gyertyagyújtással 2019. december 21. szombat, 18:00
Szent Imre templom
Roráte szentmisék, adventi szent időben 2019. december 23. 24. hétfő, kedd, 6:00
Szent János kápolna, Szent Imre templom
Karácsonyi misztérium-játék a templomban 2019. december 24. kedd, 16:00
Szent Imre templom
URUNK SZÜLETÉSE, KARÁCSONY, FŐÜNNEP
 szentmise
2019. december 25. szerda,
    0:00, Szent Imre templom
  10:00, Szent Imre templom
  11:30, Szent János kápolna
Apakör 2020. január 9. csütörtök, 20:00
Plébánia
Szent Rita kör 2020. január 15. szerda, 20:00
Szent Erzsébet Katolikus Óvoda
Szent Rita kör 2020. január 15. szerda, 20:00
Szent Erzsébet Katolikus Óvoda
Szent Margit zarándoklat a Margitszigetre 2020. január 18. szombat,
 
KÉSZ “Belső iránytű“ című előadás-sorozata:
Dr. Csapody Marcell előadása
2020. január 25. szombat, 18:00
Szent Imre templom
Apakör 2020. február 6. csütörtök, 20:00
Plébánia
„Újuljatok meg lélekben és érzéseitekben!” (Ef 4,23)
 - házaspárok délelőttje a plébánián
2020. február 15. szombat, 10:00
Plébánia
Egyházközségi farsangi mulatság 2020. február 23. vasárnap, 15:00
Szent Erzsébet Katolikus Óvoda
Apakör 2020. március 5. csütörtök, 20:00
Plébánia
KÉSZ “Belső iránytű“ című előadás-sorozata:
Nényei Pál író, magyartanár előadása
2020. március 12. csütörtök, 18:00
Szent Imre templom
Nagyböjti lelkigyakorlat egyházközségünkben 2020. április 1-4.
Szent Rita kör 2020. május 27. szerda, 18:00
 
Elsőáldozók hittan órája 2020. június 2. kedd, 17:30
Plébánia
Apakör 2020. június 11. csütörtök, 20:00
Plébánia
VILÁGMÉRETŰ SZENTSÉGIMÁDÁS 2020. június 13. szombat,
 
Egyházközségi tábor felsősök, és a nagyobb fiatalok számára
Attila atya vezetésével
2020. június 26. - július 4.
Balotonakarattya
Egyházközségi nyári napközis tábor az alsósoknak 2020. június 29. - július 3.
 
Egyházközségi család-tábor 2020. július 22. - 26.
Balatonlelle




A szentmisék rendje
 
Hétfő Szent János Kápolna 18.00
Kedd Szent János Kápolna 18.00
Szerda Szent János Kápolna 18.00
Csütörtök Szent Imre Templom 18.00
Péntek Szent Imre Templom 18.00
Szombat Szent Imre Templom 18.00
Vasár- és ünnepnap Szent Imre Templom
Szent János Kápolna
09.00 és 18.00
10.30

 



Hitoktatás a 2019-2020-as tanévben

Óvodások és Iskolások

Templomi hitoktatás

  • elsőáldozók hittan órája a plébánián: hétfőn  16:30-tól

  • 1-2. osztályosok hittan órája az óvodában: szerdán  16:30-tól

  • 4-8.osztályosok hittan órája a templomban: pénteken  16:30-tól

  • ifjúsági hittan templomban (kéthetente): pénteken a 18:00 szentmise után

 

 

 


Felnőttek

Felnőtt Bibliaóra és felnőtt katekézis: Minden hétfőn 18.30-tól 19.30-ig a plébánia közösségi termében, hetente váltakozva.

 



Összesítő táblázat, ismétlődő programokkal
 
  Program Helyszín Időpont
Hétfő

Szentmise
Bibliaóra

Szent János Kápolna
Szent György  terem

18.00
18.30

Kedd

Szentmise

Szent János Kápolna

18.00

Szerda

Szentmise

Szent János Kápolna

18.00

Csütörtök

Szentmise

Szent Imre Templom

18.00

Péntek

Szentmise

Szent Imre Templom

18.00

Szombat

Szentmise

SSzent Imre Templom

18.00

Vasárnap

Szentmise
Szentmise
Szentmise

Szent Imre Templom
Szent János Kápolna
Szent Imre Templom

9.00
10.30
18.00

Helyszínek:

Szent Imre Templom:  Szent Imre tér

Szent János Kápolna:   Kápolna u. 6.

Szent György terem:    Kápolna u. 6.